banner39

Afganistan'daki IŞİD sorumlusu öldürüldü

Nangarhar’da ABD insansız hava aracı ile düzenlenen saldırıda Afganistan’daki IŞİD sorumlusu Hafiz Sayid öldürüldü

Afganistan 14.01.2016, 17:55 15.01.2016, 09:21
Afganistan'daki IŞİD sorumlusu öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan’ın doğu bölgesinde bulunan Nangarhar kentinde ülkedeki ABD güçlerine ait insansız hava aracı ile düzenlenen saldırıda, Afganistan’daki IŞİD sorumlusu Hafız Sayid ve 11 üyesi öldürüldü.

Nangarhar Valiliği Sözcüsü Ataullah Hogyanay, yaptığı açıklamada, kentin Açin ilçesinde Afganistan’daki ABD güçler ait insansız hava aracı ile düzenlenen saldırıda, IŞİD’in ülkedeki sorumlusu Hafiz Sayid ile 11 militanın öldürüldüğünü söyledi.

Akşam saatlerinde düzenlenen hava saldırısında IŞİD’in Açin ilçesinin Abdulhelo bölgesindeki önemli bir toplantısının hedef alındığını dile getiren Sözcü Hogyanay, IŞİD’in bir silah deposu ve çok sayıda aracının imha edildiğini belirtti.

Açin İlçesi Kaymakamı Haci Galib Mücahed de ABD güçlerine ait insansız hava aracı saldırısında, IŞİD’in Afganistan sorumlusu olan Hafiz Sayid’in yanı sıra örgütün bazı önemli komutanlarının öldüğü ve yaralandığını teyit etti.

Görgü tanıkları, ABD insanız hava aracı saldırısının ardından, bölgedeki IŞİD’in büyük bir silah deposunun ateş aldığını ve bölgede çok sayıda patlamanın sesinin duyulduğunu bildirdi.

Afgan hava kuvvetleri ve ülkedeki ABD güçlerine ait insansız hava araçları tarafından son iki haftada düzenlenen onlarca saldırıda 100 üzerinde IŞİD militanı öldürüldü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?