banner39

Afganistan'daki selin bilançosu artıyor

Afganistan'da meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 75'e yükselirken onlarca kişinin kayıp olduğu bildirildi

Afganistan 08.06.2014, 16:59 08.06.2014, 16:59
Afganistan'daki selin bilançosu artıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan’ın kuzeyindeki Bağlan vilayetindeki aşırı yağışlar sonrası meydana gelen selde hayatını kaybedenlerin sayısı 75'e yükseldi.

Bağlan Doğal Afetlerle Mücadele İdaresi Başkanı Muhammad Nasir Kohzad, Guzergah Nur ilçesinde sel sularına kapılan 75 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını, onlarca kişinin de kayıp olduğunu belirtti.

Sel nedeniyle yüzlerce hayvanın telef olduğunu ifade eden Kohzad, yaklaşık 5 bin evin kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Kohzad, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini, ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini bildirdi.

Yaklaşık iki ay önce de Cevizcan, Sar-i Pul ve Badgis vilayetlerinde aşırı yağışların yol açtığı sel felaketinde yaklaşık 200 kişi ölmüştü.

banner53
Yorumlar (1)
Zeki Dincer 7 yıl önce
Afgan halkının yardıma en muhtaç olduğu bu dönemde Taliban nerede? Halka gelen tüm yardımlar ya Rusya’dan ya da Birleşmiş Milletler’den geliyor. Madem Taliban Afganistan ve Afgan halkı için savaşıyor ve uğraşıyor, neden felaket zamanında gıkları çıkmıyor? Müslüman olmayan ülkelerden yardım yağarken, Taliban bir sonraki saldırısını planlıyor. Hıristiyanların Taliban’dan daha faziletli bir müslüman olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?