Afganistan'ın son 24 saati:107 ölü

Afganistan ordusunun son 24 saat içinde düzenlediği operasyonlarda 13 askerinin öldüğü 94 muhalifin de öldürüldüğü açıklandı

Afganistan'ın son 24 saati:107 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 Afganistan Milli Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada , son 24 saat içinde yaptıkları operasyonlarda Afgan Ulusal Ordusu (ANA)'ndan 13 askerinin şehit olduğunu hükümet karşıtı 94 kişinin de öldürüldüğünü açıkladı.

Afganistan'ın Nangarhar, Gazne, Paktia, Paktika, Logar, Kandahar, Uruzgan, Ghor, Takhar, Baghlan, Kunduz, Belh, Sar-e-Pul, Cevizcan ve Helmand şehirlerinde Afgan ordusu tarafından operasyonlar düzenlediği açıklandı.

Düzenlenen operasyonlarda Irak ve Suriye'de faal olan  DAEŞ (IŞİD)  üyesi dört kişinin de ölenler arasında olduğu belirtildi.  Operasyonda 49 kişinin yaralandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı en az 70 Taliban üyesinin güney Uruzgan eyaletinin Tarin Kot kentindeki operasyonlar sırasında öldürüldüğünü gruba ait en az 7 aracın da imha edildiğini belirtti. DAEŞ üyesi dört kişinin ise Nangarhar eyaletinin Achin ve Deh Bala ilçelerinde öldürüldüğünü açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 19:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35