banner39

Evi korumaya alınan Raşid Dostum'dan açıklama

Afganistan'ın Birinci Başkan Yardımcı Dostum'un evi, rakibi Ishchi'ye gözaltında işkence edenleri koruduğu gerekçesiyle muhtemel bir saldırı için korumaya alındı. Dostum'dan konuya ilşkin açıklama geldi.

Afganistan 21.02.2017, 20:41 22.02.2017, 09:53
Evi korumaya alınan Raşid Dostum'dan açıklama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rakibi Ishchi'ye gözaltında işkence edenleri koruduğu gerekçesiyle muhtemel bir saldırı için ikametgahının güvenlik güçleri tarafından korumaya alınan Afganistan Devlet Başkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum'dan basın açıklaması geldi.

Dostum, evinin çevresine konuşlanan güvenlik görevlilerinin amaçlarının ne olduğunu anlayamadığını söyledi.

"KORUMAYA ALINDIĞIMI HİSSETMEDİM"

Kendisinin kuşatıldığını hissetmediğini ifade eden Dostum, ''Beni neden kuşatsınlar? Terör örgütleri DEAŞ ve Taliban'a karşı olduğum için mi ?'' dedi.

Dostum, evinin etrafına yerleştirilen güvenlik görevlilerinin terör tehdidi nedeniyle yerleştirilmiş olabileceğini kaydetti.

Dostum, endişe edilecek bir durumun olmadığını sözlerine ekledi.

NE OLMUŞTU?

Afganistan'ın Kabil şehrindeki Sherpoor bölgesinde yaşayan Afganistan Birinci Başkan Yardımcısı Abdul Raşid Dostum'un ikametgahının yakınlarına dün geceden itibaren güvenlik kuvveti ve zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

Dostum'un kendisi gibi Özbek olan rakibi Ahmet khan Ishchi (63) hakkındaki işkence davasında suçlanan dokuz güvenlik görevlisinin tutuklanmasını önlediği iddiaları üzerine bölgede gerginlik yaşanmasından şüpheleniliyor.

Öte yandan Afgan hükümeti, İshchi'nin gözaltına alınması ve işkence edilmesi ile ilgili olanların tutuklanması için gerekli önlemlerin alınacağına söz verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?