Taliban, Afgan askeri helikopterini patlattı

Baharın gelmesinin ardından Afganistan'da bulunan işgal kuvvetlerine ve Kabil hükümeti askerlerine yönelik saldırılarına hız veren Taliban, bir helikopteri imha ettiği görüntüleri servis etti.

Afganistan 15.04.2016, 16:51 15.04.2016, 17:10
Taliban, Afgan askeri helikopterini patlattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bahar aylarının gelmesi ile Ömeri Operasyonlarını başlattığını ilan eden Taliban Taliban, Afganistan ordusuna ait helikopteri vurduğunu gösteren bir video yayınladı. 

Eylemi kameraya kaydeden grup görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

 

KUNDUZ İÇİN SALDIRI BAŞLATILDI

Taliban tarafından bugün yapılan bir açıklamada da, geçen yıl Afgan ordusu tarafından Taliban'ın elinden alınan Kunduz şehrini geri almak için büyük bir saldırı hazırlığına oldukları bildirildi.

Kunduz'un 5 kilometre yakınlarında meydna gelen şiddetli çatışma sesleri sebebiyle yerel halk evlerine saklandı, dükkanların çoğu kapandı. Yetkililer Kunduz ve komşu Takhar şehirlerinin arasındaki yolun bloke edildiğini söyledi.

Kunduz'un İmam Saheb ilçesi başkanı İmamuddin Kureyşi, takviye ve hava desteği için Kabil hükümetine çağrıda bulunduklarını açıkladı.

Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit, savaşçılarının altı ilçede karakolları ele geçirdiği ve patlatılan üç bombanın hemen Kunduz dışında bulunan Afgan güvenlik güçlerinden yedi kişiyi öldürdüğünü söyledi. 

Taliban'ın iddiaları henüz doğrulanamadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?