Taliban'dan Kabil saldırısı açıklaması

Taliban, dün başkent Kabil'de yaptırdığı bombalı saldırıyla ilgili açıklama yaptı, ve saldırının Pervan'daki hava saldırısına karşılık olarak yapıldığını belirtti

Taliban'dan Kabil saldırısı açıklaması

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Taliban, dün Afganistan'ın başkenti Kabil'de gerçekleştirdiği intihar saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Eylemin, geçtiğimiz günlerde Amerikan hava kuvvetleri tarafından Pervan'da yapılan ve 7'si çocuk 15 sivilin hayatına mal olan hava saldırısına cevap olarak gerçekleştirlidiği belirtildi.

Taliban adına açıklamayı, Taliban'ın resmi sözcüsü Zabihullah Maacid yaptı. Maacid'in açıklaması şu şekilde;

"Dün Kabil'de işgal kuvvetlerine yönelik bir eylem gerçekleştirdik. Eylemi, Taverna de Liban isimli Lübnan restoranında gerçekleştirdik, bu mekan işgalci ülke temsilcilerinin sıklıkla uğradığı ve içki içtiği bir mekandır. Gerçekleştirdiğimiz eylemde işgalci ülkelerin temsilcilerini öldüdük. Bu eylemi, geçtiğimiz günlerde, Pervan'da Amerikan işgal kuvvetleri tarafından yapılan hava saldırısında, hayatını kaybeden 7'si çocuk 15 sivilin intikamı olarak gerçekleştirdik."

Taliban'ın Kabil'de gerçekleştirdiği bombalı eylemde, 14'ü yabancı olmak üzere 21 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında, Birleşmiş Milletler (BM) çalışanları, Uluslararası Para Fonu (IMF)'nin Pakistan daimi temsilcisi, Rus bir diplomat ve diğer yabancı ülke vatandaşları bulunuyordu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2014, 17:37
banner53
YORUM EKLE

banner39