banner39

Taliban'dan Rusya'ya yalanlama

Rusya'nın Afganistan temsilcisi Kabulov'un IŞİD'e karşı mücadele etmek için Afganistan'da Taliban ile anlaştıklarını açıklamasına Taliban'dan yalanlama geldi

Afganistan 28.12.2015, 11:23 28.12.2015, 11:46
Taliban'dan Rusya'ya yalanlama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Talibandan Rusyanın iddiasına yalanlama geldi. Kremlin'in Afganistan özel temsilcisi Zamir Kabulov'un Afganistan'daki IŞİD'le mücadele için Taliban'la iletişim kanalları açtıklarına yönelik iddia Taliban tarafından yalanlandı.

Talibanın resmi sayfasında yayınlanan bildiride, "IŞİD'le mücadele için kimsenin yardımına ihtiyacımız yok ve kimseyle görüşmüyoruz" diyerek Kabulov'un açıklaması reddedildi. 

24 Aralık tarihinde Kabulov, "Bir zamanlar El Kaide örgütü dünya çapındaki cihad hareketi ve İslam halifeliğini yerleştirmek için Taliban hareketinden nasıl yararlanmak istemişse, kendini yine aynı maçlar için kullanmak isteyen IŞİD’e karşı Taliban hareketi şu anda mücadele vermektedir. Taliban, IŞİD’in bu amacının farkına vardı ve bundan dolayı onlara karşı oldukça ciddi darbeler vuruyor. Afgan Talibanı da, Pakistan Talibanı da Bağdadi’yi halife olarak kabul etmediklerini açıkladılar. Bu çok önemli bir gelişmedir” diye açıklama yapmıştı.

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?