banner15

Taliban'ın Kabil baskını devam ediyor

Taliban militanları Kabil'e baskın düzenledi, çatışmalar sürüyor

Taliban'ın Kabil baskını devam ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kabil'de dün Savunma Bakanlığı'na yapılan ve 29 kişinin öldüğü çifte intihar saldırısı ardından gece şehir merkezine büyük bir saldırı gerçekleşti. Şehir merkezinde Sahre New caddesindeki bir iş merkezine bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonrası 20'ye yakın Taliban üyesi çevreye ateş açmaya devam etti.

Gece sabaha kadar silah ve patlama seslerinin yükseldiği şehir merkezi tamamen kordon altına alındı. Giriş çıkışlar kapalı, çatışmalar devam ediyor. Taliban üyelerinin gece karanlığında bir çok binaya sızdığı ve bu binalardan güvenlik güçleriyle çatışmaya girdikleri belirtiliyor.

Bu arad Taliban'ın, Kabil’e silah gönderen Hindistan’ı uyardığı gelen haberler arasında. Taliban örgütü, “İlişkilerimizi daha da kötüleştirir” diyerek Hindistan'ı uyardı.

MİSAFİRHANE'YE SALDIRILDI

Afganistan'ın başkenti Kabil'de yabancıların konakladığı misafirhaneye saldırı düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Siddik Siddiki yaptığı açıklamada, dün gece saatlerinde Kabil'in Şahri Nav bölgesindeki yabancıların kaldığı bir misafirhaneye saldırı yapıldığını bildirdi. 

Saldırganların sayısının henüz bilinmediğini belirten Siddiki, saldırıda ölü ve yaralıların bulunduğunu söyledi.

Siddiki, bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi gönderildiğini ve saldırganların etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldığını ifade etti.

Bölgeye giriş ve çıkışların bulunduğu sokakların tamamı kapatılırken, bölgede halen silah seslerinin duyulduğu kaydedildi.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2016, 12:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48