banner39

100 Ugandalı Bebek Öldü - ABD Misyoneri kayıp, yargı peşinde

ABD'den gelen bir misyoner olan Renee Bach, tıbbi işlem yapmak ve tıbbi niteliklere sahip olmayan çocuklara tedavi vermekle suçlanıyor. Şimdi Kadınlar Probono Girişimi ve ölen çocukların iki ebeveyni Batch'i dava ediyor ve Uganda'daki Jinja Yüksek Mahkemesi örgütünü kapatmasını istiyor.

Afrika 15.06.2019, 12:44 15.06.2019, 13:38
100 Ugandalı Bebek Öldü - ABD Misyoneri kayıp, yargı peşinde

Doğu Uganda'daki Çocuklarına Hizmet Etme adlı yerel bir sivil toplum kuruluşunda çalışan Misyoner Renee Bach, kendisini doktor olarak tanıtıp çocuklara ilaç vermekle suçlanıyor. Yetkili, Renee Bach'ın yerel hastanelerden kötü beslenmeye maruz kalan çocukları örgütlerinde "tedavi etmeleri" için götürdüğü iddia etti şu an çocuklardan 100 tanesi öldü.

Kadın Probono Girişimi Sivil Toplum Örgütü ile birlikte Jinja Bölgesi'ndeki Masese'den Gimbo Zubeda ve Kakai Rose, çocuklarının ölümüne yol açtığını iddia ettiği eylemler için Bach'ı dava ediyorlar.

İki kadın, Renee Bach'ın tıbbi bir doktor olduğuna ve evinin tıbbi bir tesis olduğuna inanmalarını sağladığını, bakımında çocuklarına sık sık beyaz önlük, stetoskop ve sıkça ilaç tedavisi gördüklerini söylüyorlar. Çocuklarının öldükten sonra Bach'ın tıpta hiç eğitimi olmadığını öğrendiklerini söylüyorlar. Ayrıca, 2015 yılında Bölge Sağlık Görevlisinin tesisini kapattığını ve herhangi bir çocuğa herhangi bir tedavi teklif etmemesini emrettiğini de buldular.

Öyleyse, herhangi bir tıbbi yeterliliği olmayan bir Amerikan misyoneri, tesisinin kapatılması emredildikten sonra bile, tıbbi prosedürler uygulayarak ve çocuklara tedavi vererek nasıl sonuçlandı?

“Uganda'da bir tıbbi tesis kurulurken uyulması gereken usule ilişkin ve düzenleyici mekanizmalar var. Buna rağmen yasa, Uganda'da tıp uygulaması gerekenlere lisans veren kurumlar ve protokoller sağlamaktadır. Zubeda, “Siyah veya beyaz, zengin veya fakir, misyoner veya meleğin, olmadıklarında“ tıbbi uygulayıcı ”olarak geçmesi kabul edilemez, narsisistik bir davranış." dedi.

Şikayetçiler Uganda'daki Jinja Yüksek Mahkemesinden Bach'ın organizasyonunu kapatmasını istiyorlar. Bach'ın eylemlerinin 100'den fazla çocuğun ölümüne yol açtığını, “yeterli tedaviye erişme haklarını ihlal ettiğini, çocukların sağlık hakkını, yaşam hakkını, ırk temelinde ayrımcılığa maruz kalmama hakkını ve sosyal ekonomik duruş ve onur hakkı, işkenceden kurtulma, insanlık dışı ve aşağılayıcı muamele ”olduğunu söylüyor.

Çocuklarına Hizmet Eden, 2018'de Hristiyan Misyonerini "Eğitimsiz Doktorluk " ile suçlayan Sarabeth Caplin tarafından yazılmış bir makaleye cevap verdi.

ABD Çocuklarına Hizmet Etme Direktörü Lauri Bach, “Hiçbir zaman kurucumuz Renee Bach, kendini hiç bir tıbbi uzman olarak sunmamış, herhangi bir çocuğun ölümüne sebep olmamıştı. Tıbbi uzmanlar tarafından yeni başlayanlar için eğitilmiş olan Bayan Bach, geçmişte bu gibi prosedürlerde yardım sağlamıştır. Talep edilen ve halen idari kapasitede hizmet vermekte ve organizasyon için fon yaratmaya katılmaktadır " açıklamasında bulundu.

Beyaz Kurtarıcı Yok (NWS) adlı bir grup , bu olayla ilgili farkındalığı arttırmak için sosyal medyaya girmiştir . Grup, Renee Bach'ın çarpık bakımının neden olduğunu söyledikleri gözle görülebilir yara izleri olan iki çocuğun resimlerini yayınladı.

@Nowhitesaviors "#ReneeBach 'ın kurbanlarının bazıları hala hayatta. Bu, Patricia tarafından yapılmış, Renee tarafından yapılan kanlı kan transfüzyonundan sonra kalıcı olarak şekilsiz bırakılmış. Kanı eşleştirmedi, çünkü tıp uzmanı değildi, çocuğu vardı. korkunç tepki ve şimdi bu izlerle yaşıyor. "

@Nowhitesaviors "Bu Masai. O #ReneeBach 'ın mahsur tıbbi deneyinden dolayı geri dönüşü olmayan fiziksel ve zihinsel engelli kaldı. Eski personel ve Maasai ailesi, Renee Bach'ın çocuklarına bakmakta olan çocuğunu tedavi eden biri olduğunu bildirdi

@Nowhitesaviors " Renee Bach kesinlikle ABD’de saklanıyor" Mart ayında Jinja’da mahkemeye çıkmadı bile "dedi, NWS’de tweet attı - ayrıca" başvurabilecekleri bir lisanslı avukat "bulma konusunda yardım istediler ABD’de Bach aleyhine suçlamalar getirmek için.

Sosyal medyaya verilen yanıt şu anda azalıyor:

@Emiko Appledad_ "Bu aşırı beyaz bir ayrıcalık ve yasal olarak davranışlarından sorumlu tutulmalı. Siyah bebekler tıbbi test konularınız değil ve bunu yaparken hangi Tanrıya hizmet ettiğiniz umrumda değil."

@sneha_dodab "Kırsal Uganda'daki çocuklarda masumiyet ve çaresizlikten faydalanma ? Bu beyaz kurtarıcı kompleksi haykırıyor ve kesinlikle korkunç. Bu, kalbimden daha fazla ağrıyor. " 

@joycetreasure "Beyaz kurtarıcı kompleksi #ReneeBach'ın sorumlu tutulması gerekiyor. Bu, kurtarıcı kompleksin ne kadar sinsi olduğunu gösteriyor ki, yetkililer bunun devam etmesine izin veriyor ve sosyal medya Afrika bebeklerinin öldürülmesini vurgulamanın aracı haline geliyor."

Renee Bach'ın nerede olduğu bulunmuyor, Mart 2019'da mahkeme tarihi için gelmediği bildirildi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?