Balıkçı teknesi Süveyş Körfezi'nde kayboldu

14 mürettebatla kaybolan balıkçı teknesiyle cuma gününden bu yana irtibat kurulamıyor

Balıkçı teknesi Süveyş Körfezi'nde kayboldu

Mısır'ın Süveyş Körfezi açıklarında avlanan, 14 kişilik mürettebatın bulunduğu bir balıkçı teknesinden günlerdir haber alınamıyor.

AA muhabirine konuşan Süveyş Balıkçılar Sendikası Başkanı Bekri Ebul Hasen, balıkçı teknesiyle cuma gününden bu yana irtibat kurulamadığını ve teknede 14 kişinin bulunduğunu söyledi.

Mısır Deniz Kuvvetleri başta olmak üzere arama ve kurtarma ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini kaydeden Ebul Hasen, balıkçılara ulaşma temennisinde bulundu.

Mısır resmi makamları konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Yerel medya organları, balıkçıları arama çalışmalarının devam ettiğini belirtiyor.

Mısırlı uzmanlar olumsuz hava şartlarından dolayı teknenin batmış olabileceğini kaydediyor.

Fırtına etkisini sürdürüyor

Öte yandan, Mısır'ın kuzey sahillerinde fırtına nedeniyle İskenderiye ve Dahile limanları kapatıldı, 1 kişi hayatını kaybetti.

Mısır Meteoroloji Kurumundan yapılan açıklamaya göre, salı günü ülkenin kuzeyinde başlayan fırtına, deniz taşımacılığını olumsuz etkiliyor. Hava koşullarının cumaya kadar sürmesi bekleniyor.

Yerel basında yer alan bilgiye göre, İskenderiye'de fırtınada reklam panosunun yola düşmesi nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

İskenderiye Liman İdaresi Sözcüsü Rıza Gandur ise, liman yönetiminin şiddetli fırtına ve yüksek dalgalar nedeniyle İskenderiye ve Dahile limanlarının kapatılması kararı aldığını söyledi.

Bu hafta başından bu yana Kuveyt, Suudi Arabistan ve Ürdün'deki bazı bölgelerde sağanak yağış nedeniyle sel meydana gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 01:48
YORUM EKLE

banner39