banner15

Başbakan Erdoğan Tunus'ta

Cezatir'deki temaslarını tamamlayan Başbakan Erdoğan, geldiği Kartaca Başkanlık Havaalanı'nda resmi törenle karşılandı.

Başbakan Erdoğan Tunus'ta

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere Tunus'a geldi. Erdoğan,  Kartaca Başkanlık Havaalanı'nda resmi törenle karşılandı.

Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan "ANA" uçağı, TSİ: 21.25'te Tunus'taki Kartaca Başkanlık Havaalanı'na indi. Havaalanında Erdoğan'ı, Tunus Başbakanı Ali el-Urayyid ve diğer ilgililer karşıladı.

Erdoğan, tören mangasını selamlarken, bu sırada fotomuhabirleri ve kameramanlar da hareket halindeki mobil bir stantta görüntü aldı. Başbakan Erdoğan, daha sonra resmi programı kapsamında Tunus Başbakanı Urayyid ile bir araya gelmek üzere Tunus Devlet Konukevi'ne hareket etti. Başbakan Erdoğan'ın konvoyunun geçtiği güzergahların Türk bayraklarıyla donatıldığı gözlendi. Erdoğan'ın Tunus ziyaretini çok sayıda gazeteci takip ediyor.

Erdoğan'la eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Tunus'a geldi.

Tunus'taki temaslarında, Başbakan Erdoğan'a refakat edecek heyette, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile çok sayıda iş adamı bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2013, 22:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35