banner39

Bin Ali'nin adamları Tunus'u karıştırıyor

Tunus'taki halk ayaklanması sonrası ülkeyi terk etmek durumunda kalan Bin Ali'ye bağlı silahlı birlikler ülkede kaos çıkarmaya çalışıyor.

Afrika 17.01.2011, 09:46 17.01.2011, 09:46
Bin Ali'nin adamları Tunus'u karıştırıyor

'Yasemin Devrimi' olarak adlandırılan olaylardan sonra ülkyei terk eden diktatör Bin Ali'nin yandaşları kentleri yakıp yıkmaya, can almaya devam ediyor. Tunus Başbakanı lideri Gannuşi, Ali yanlılarını açıkça tehdit etti.

Tunus Başbakanı Muhammed Gannuşi, geçiş dönemindeki yetkililerin, ülkede kaos tohumu ekenlere karşı kesinlikle hoşgörü göstermeyeceği yönünde uyarıda bulundu.

Devlet Başkanı Zeynelabidin Bin Ali'nin halk baskısıyla 23 yıllık iktidarını bırakıp kaçmasının ardından Tunus'u seçimlere götürecek hükümeti kurmakla görevlendirilen Gannuşi yaptığı açıklamada, ülke güvenliğini tehlikeye sokanların affedilmeyeceğini belirtti.

Eski devlet başkanının yandaşlarının ülke genelinde korku ortamı yaratıp Bin Ali'ye geri dönüş zemini hazırladığından şüpheleniliyor.

Gannuşi, kaos ortamı yaratmaya çalışan çetelerden büyük bölümünün yakalandığını da kaydederek, ordu, polis ve ulusal muhafızlar olmak üzere güvenlik güçlerinin ulusun ve vatandaşların güvenliğini sağlamak için kahramanca bir iş çıkardığını söyledi.


Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?