banner15

Cansuyu Dadaab Kampı'nda

Cansuyu Yardımlaşma Derneği'nin Kenya'daki Dadaab Kampı'nda yardımlarını sürdürüyor.

Cansuyu Dadaab Kampı'nda

Geçtiğimiz hafta 3 kişilik yardım ekibini Somali'den kuraklık nedeniyle göç ederek Kenya-Somali sınırında bulunan Dadaab mülteci kamplarındaki mültecilere yardım gönderen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kamplardaki yardım dağıtımı tamamlandı. Dadaab'da bulunan İFO-1, İFO-2, Deghaley ve Algaderera kamplarında barınmakta olan altmış bin civarında mülteciye gıda yardımında bulunan Cansuyu, bu yardımlarını sürdürecek.

Bundan sonra da Türkiye'den Kenya'ya bağış oldukça gıda yardımlarını devam ettirecek olan Cansuyu, yalnızca mültecilere değil 3 yıldan beri Kenya'da da yaşanmakta olan kuraklıktan etkilenen Kenyalı köylülere de gıda yardımında bulundu. Pek çok köyün boşaltıldığı Buwa bölgesinde 2 ayrı köyde 9 bin insana gıda yardımında bulunan Cansuyu heyeti, özellikle çocukların faydalanabileceği gıdalara ağırlık verdi. Süt ve ürünleri ile pirinç, şeker, çay, yağ, besleyici değeri yüksek un çeşitlerinden oluşan gıda dağıtımlarını 2 günde tamamladı.

KENYALILAR DA ZOR DURUMDA

Kenya'nın en büyük şehirlerinden olan Garissa'nın yakın köyleride de gıda yardımlarını sürdüren Cansuyu heyeti, önceki gün 14 köyde 5 bin civarında insana yardımları ulaştırdı. Dün ise yapılan çalışmalar neticesinde Cansuyu 13 köye daha yardım dağıttı. Bu köylerde sıkıntı içerisinde bulunan 450 civarında insana gıda yardımında bulunan Cansuyu, bütün dünyaya kuraklıktan yalnızca Somalili mültecilerin değil Kenyalı köylülerin de etkilendiğini hatırlattı.

Önümüzdeki günlerde fitre yardımlarını da hem mülteci kamplarında hem de Kenya köylerinde dağıtmaya devam edecek olan Cansuyu, bağışlar sürdükçe bölgeye yardımları göndermeye devam edecek.

Kaynak: Milli Gazete

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 16:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35