Cezayir orman yangınlarına karşı teyakkuzda

Cezayir'de hava sıcaklıklarının yükselmesi nedeniyle orman yangınlarına karşı uyarı seviyesinin artırıldı ve tam teyakkuza geçildi.

Afrika 14.08.2022, 18:16
Cezayir orman yangınlarına karşı teyakkuzda

Cezayir Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığı, hava sıcaklıklarının yükselmesi nedeniyle orman yangınlarına karşı uyarı seviyesinin artırıldığını ve tam teyakkuza geçildiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, orman yangınlarıyla mücadeleye yönelik ulusal plan çerçevesinde, güvenlik birimleri, orman şeflikleri ve sivil savunma ekiplerinin ormanların içinde ve yakınlarındaki devriyelerini yoğunlaştırmaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca halka "ormanları muhafaza etmek için tüm önleyici tedbirlere uymaları" çağrısında bulunuldu.

- Son iki günde 68 orman yangını

Yerel basına göre, Cezayir'de sıcak hava dalgasıyla birlikte son iki gün içerisinde ülkenin çeşitli kentlerinde 68 orman yangını meydana geldi.

Skikda, Tizi Vuzu, Jijel ve Bicaya kentleri başta olmak üzere ülkede yaşanan orman yangınlarında 97 hektarlık alanın büyük zarar gördüğü kaydedildi.

Ordunun katılımıyla havadan ve karadan yürütülen söndürme çalışmalarıyla söz konusu yangınların büyük çoğunluğunun söndürüldüğü ve soğutma çalışmalarının sürdürüldüğü ifade edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?