banner15

Cibril Arap Birliği toplantısında

Libya Ulusal Geçiş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Cibril, Arap Birliği Dışişlerı Bakanları toplantısında Libya'nın mal varlıklarının serbest bırakılmasını istedi

Cibril Arap Birliği toplantısında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arap Birliği Dışişleri Bakanları toplantısına katılan Libya Ulusal Geçiş Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Mahmud El Cibril, hizmetleri ve imar projelerini finanse edebilmeleri için Libya'nın dondurulan mal varlıklarının serbest bırakılmasını istedi.

Arap Dışişleri Bakanları, Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan birlik genel merkezinde Libya ve Suriye gündemi ile olağanüstü toplandı.

Libya'nın askıya alınan üyeliğinin tekrar iade edildiği toplantıda, ülkesini temsilen bir konuşma yapan Cibril, Ulusal Geçiş Konseyi'nin halka hizmet ederek kendi meşrutiyetini kazanacağını söyledi.

Libya'nın birçok ülkede dondurulan mal varlığının tekrar iade edilmesi için Arap Birliği'nden yardım isteyen Libya Ulusal Geçiş Konseyi Başkanı Cibril, Kaddafi rejiminin yıkılmasından sonra üzerlerine vatan sorumluluğu düştüğünü belirtti.

Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi de Libya'nın dondurulan mal varlığının iade edilebilmesi için Arap Birliği üyesi ülkelerin Libya'ya yardımcı olmalarını istedi.

Arabi, Libya halkına kritik günlerde üye ülkelerin destek olması gerektiğini belirterek, Arap dünyasının önemli bir dönüm noktasından geçtiğini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2011, 09:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35