banner15

Çocuklar ölüyor, Türk sanatçılar şov yapıyor

Başbakan Erdoğan'ın kendisiyle birlikte Somali'ye götürdüğü sanatçılardan bazılarının hergün çocukların öldüğü bu yerde dans ettiği ileri sürüldü

Çocuklar ölüyor, Türk sanatçılar şov yapıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afrika'daki kıtlık durumunu yerinde görmek için bölgeye giden Başbakan Erdoğan'ın yanında götürdüğü sanatçılardan bazılarının hergün çocukların öldüğü bu yerde dans ettiği iddia edildi.

Başbakan Erdoğan'ın Afrika gezisi beraberinde götürdüğü birçok sanatçı ve siyasetçiyle devam ediyor.

Gezi sırasında çok ilginç bir olayın yaşandığı öğrenildi. İddiaya göre Başbakan Erdoğan, kucağına aldığı ve hasta olduğunu anladığı bir çocuk için "bunu derhal hastaneye kaldırın" dedi. Erdoğan'ın korumaları da derhal duruma müdahale ettiler ve çocuğu hastaneye kaldırmak için seferber oldular. Ancak korumaların tüm çabaları boşuna gitti. Çünkü çocuk dakikalar içinde hayatını kaybetti.

Gezi sırasında bile çocuk ölümleri yaşanırken heyette bulunan kadın sanatçılardan bazılarının orada bulunan kadınlarla dans etmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Heyetin gezisini takip eden gazetecilerin aktardığına göre, sanatçılardan Ajda Pekkan mülteji kamplarının önünde "deli gibi" dans ediyordu.


ERDOĞAN SOMALİ'DE CUMA NAMAZI KILDI

Başbakan Erdoğan, Kızılay Genel Müdürü Ömer Taşlı'dan, 250 kişilik kamp hakkında bilgi aldı. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu Somalilerle sohbet eden Başbakan Erdoğan, gıda kolilerini ihtiyaç sahibi Somalilere dağıttı.

Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte kampta kalan Somalilerle sohbet ederken, kadın ve çocuklarla yakından ilgilendi. Bebeğini dün kaybeden Somalili bir kadına baş sağlığı dileyen Başbakan Erdoğan, bu bölgeye en kısa zamanda sahra hastanesinin kurulacağını bildirdi.

Erdoğan, kampta kalan mültecilerin yıkanmaları için su imkânı sağlanması talimatı da verdi. Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak da gazetecilerin sorusu üzerine, bu ziyaretin insanlığın dikkatini bölgeye çekmesi açısından bir fırsat olmasını diledi. Albayrak, Kızılay'ın çadır kentinin gayet iyi durumda olduğunu da söyledi.

SOMALİ CUMHURBAŞKANI EŞLİK ETTİ

Başbakan Erdoğan'a kampı ziyaretinde; Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed, eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Nüket Hotar, AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de eşlik etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazını da Somali'de kıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mücahit
Mücahit - 8 yıl Önce

Sanatçilar kadar'da erdogan ailesin'in sovu oluyor !

melek
melek - 8 yıl Önce

kimi ağlar kimi ağlar, dünyaya karşı bir Türkiye olarak zengin bir kadroyla zengin bir ziyaret gerçekleştiriyoruz açlık ülkesi Afiraka'ya yerdim dimize göre gizli yapılır rencide edilmeden ama.... tüm kanalalr canlı yayınal bağlanyor dünya naklen izliyor... bu ne şimdi??? diyenler vardır ama öyle aclık üzerinden de show yapılıyor siyaset yapılır vs vs.. kelimeler kifayetsiz...

banner39

banner36

banner37

banner35