Devrik liderin partisinin malları satılıyor

Tunus hükümeti, devrik lider Bin Ali'nin kapatılan Anayasal Demokratik Birlik Partisi çalışanlarının sosyal haklarının, partiye hissedar olan şirketlerin tasfiyesinden elde edilecek gelirle karşılanmasına karar verdi

Devrik liderin partisinin malları satılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunus hükümeti, devrik lideri Zeynel Abidin bin Ali'nin Genel Başkanlığını yaptığı ve 14 Ocak 2011 devriminin ardından kapatılan Anayasal Demokratik Birlik Partisi'nin çalışanlarının sosyal haklarının, partiye hissedar olan şirketlerin tasfiyesinden elde edilecek gelirden karşılanmasına karar verdi.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, kapatılan Anayasal Demokratik Birlik Partisi'nin çalışanlarının geçmiş sosyal hakları, partiye hissedar olan şirketler ile bu şirketlere ait mal varlıkların tasfiyesinden elde edilecek gelirden karşılanmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, partiye hissedar olan şirketlerin tasfiye edilmesi için gereken yasal işlemlerin başlatılmasının onaylandığı, söz konusu şirketlerden elde edilecek gelirle parti çalışanlarından 50 yaşını aşanların erken emekli edileceği, diğerlerinin ise işlerine son verilerek tazminatlarının ödeneceği ifade edildi.

Tunus lideri Zeynel Abidin bin Ali'nin rejiminin, 14 Ocak 2011 halk devrimi sonucunda devrilmesiyle kapatılan Anayasal Demokratik Birlik Partisi'nin çalışanları uzun süredir sosyal haklarının çözüme kavuşturulması için talepte bulunuyordı.

Tunus'un, 1956'da Fransa'dan bağımsızlığını kazanmasının ardından kurulan ve birçok kere ismini değiştiren Anayasal Demokratik Birlik Partisi, Tunus'un en eski ve en çok iktidarda kalan partisi unvanını taşıyordu.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 13:17
banner53
YORUM EKLE

banner39