banner39

banner35

Etiyopya istihbaratı MOSSAD ile işbirliğini kabul etti

Etiyopya'nın Ulusal İstihbarat ve Güvenlik Servisi NISS ve Mossad, Afrika Boynuzu'nda terörizmle ortaklaşa mücadele etmeyi kabul etti

Afrika 28.11.2020, 11:25 28.11.2020, 13:40
Etiyopya istihbaratı MOSSAD ile işbirliğini kabul etti

Etiyopya'nın Ulusal İstihbarat ve Güvenlik Servisi (NISS) ve İsrail Ulusal İstihbarat Teşkilatı (Mossad), barış ve güvenlik alanlarında ve terörle ortaklaşa mücadele alanlarında işbirliği yapmayı kabul etti.

NISS Genel Müdürü Temesgen Tiruneh, Mossad'ın Etiyopya ve Doğu Afrika'daki başkanı Yossi Cohen'in yanı sıra İsrail'deki Mossad Genel Müdürü 26 Kasım tarhinde bir araya geldi.

NISS'in FBC'ye gönderdiği bir açıklamaya göre, görüşme sırasında iki istihbarat teşkilatı Afrika Boynuzu'nda terörizmle ortaklaşa mücadele etmek için işbirliği seviyelerini güçlendirmeye karar verdi.

Görüşmede, teknoloji transferi ve kapasite geliştirme alanlarında birlikte çalışma konusunda anlaştılar.

Temesgen, Mossad'dan teknoloji ve kapasite oluşturmada her türlü desteği kullanarak, NISS, Etiyopya'nın yanı sıra Afrika Boynuzu'nda da barış ve güvenliği sağlamak için çalışacağını söyledi.

Özel elçi, Etiyopya'nın terörü önleme ve kökünden sökme konusundaki kararlı duruşunu takdir etti ve Mossad'ın NISS ile birlikte çalışmaya ve NISS'e verdiği desteği güçlendirmeye olan bağlılığını yineledi.

Özel Elçi ayrıca yüz maskeleri, vantilatörler ve kişisel koruyucu ekipman (PPE) dahil olmak üzere COVID-19 malzemelerini NISS'e devretti.

Kaynak: fanabc.com

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?