banner15

Fas Başbakanı Osmani bakanları uyardı

Fas Başbakanı Sadeddin el-Osmani, kabinedeki bakanları hataya düşmemeleri konusunda uyardı.

Fas Başbakanı Osmani bakanları uyardı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Haftalık olağan kabine toplantısında, bakanlara seslenen Fas Başbakanı Sadeddin el-Osmani, Kral 6. Muhammed’in salı günü 4 bakanı görevden almasını hatırlatarak kabinenin ve diğer kamu görevlilerinin bu olaydan ders alması gerektiğini söyledi.

Osmani konuşmasında, "Bu, görevden alınan bakanların ardından yaptığımız ilk kabine toplantısıdır. Burada görevden alınan bakan arkadaşlarımızın zimmete para geçirme veya mali yolsuzluktan kaynaklı olmadığını belirtmek isterim. Herkese görev ve sorumluluklarını daha aktif bir şekilde yerine getirmelerini tavsiye ediyorum." dedi.

Başarıya odaklı çalışma yapmaları gerektiğini belirten Osmani, halkı ve parlamentodaki temsilcileri dinleyerek hükümetin söz verdiği projeleri hayata geçirmek için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini kaydetti.

Fas Kralı 6. Muhammed, geçen salı günü Başbakan Osmani ile bir araya gelerek, Mesleki Eğitim Bakanlığı Devlet Sekreteri El-Arabi bin eş-Şeyh, Sağlık Bakanı El-Hüseyin el-Verdi, Konut ve Şehircilik Bakanı Muhammed Nebil Bin Abdullah ve Milli Eğitim, Mesleki Eğitim, Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı Muhammed Hassad’ın görevden alındığını duyurmuştu.

Fas Kraliyet Basın Ofisinden yapılan açıklamada, ülkenin kuzeyinde yapılması planlanan kalkınma projelerine ilişkin tutumundan dolayı görevden alındığına dikkat çekilerek, kalkınma amaçlı başlatılan projelerin söz konusu kişilerin taahhütlerini yerine getirmemesi üzerine geciktiği belirtilmişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2017, 18:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35