banner15

Fransa: Libya, Irak'a benzemesin

Fransa'dan bir üst düzey yetkili Libya'da geçiş döneminin başarıyla tamamlanmasını ve "Irak'taki başarısızlığın tekrarlanmaması'' temennisinde bulundu

Fransa: Libya, Irak'a benzemesin

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa, yarın Paris'te düzenlenecek uluslararası Libya konferansının başarılı geçmesini ve bu ülkede geçiş döneminin başarıyla gerçekleştirilerek, Irak'ta düşülen hataların yaşanmaması çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan üst düzey bir yetkili basına yaptığı açıklamada, ''Libya'da geçiş döneminin başarıyla tamamlanmasını ve Irak'taki başarısızlığın tekrarlanmaması''temennisinde bulundu.

Irak ve Afganistan'daki gelişmelere dikkat çekilen açıklamada, ''Irak'ta askeri operasyon başarıyla tamamlandı, ama geçiş dönemi başarısızlıkla sonuçlanıyor'' ifadesi kullanıldı

Yine aynı açıklamada, Libya'da geçiş döneminin başarılı geçmesi için uluslararası camianın vereceği güçlü desteğe atıfta bulunuldu.

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve İngiltere Başbakanı David Cameron'un girişimiyle düzenlenen yarınki konferansa 60'a yakın ülke davet edildi.

Bir gün sürecek konferansta, Libya'da Muammer Kaddafi döneminin ardından, bu ülkenin yeniden inşası ve Ulusal Geçiş Konseyi'ne yapılacak yardımlar masaya yatırılacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2011, 14:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35