Hafter cephesi: Erdoğan'ın genişleme hayalleri Libya'da sona erecek

Libya'da hükümete muhalif Halife Hafter'e bağlı milislerin sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'ye yönelik açıklamalar yaptı.

Afrika 14.05.2020, 10:52
Hafter cephesi: Erdoğan'ın genişleme hayalleri Libya'da sona erecek

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti güçleri, Hafter'in stratejik noktalarına operasyonları sonrası Hafter'e bağlı milislerin sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'ye tehditte bulundu.

Mismari, açıklamasında "Türk uçakları ve zırhlıları burda ne yapıyor? Yüzlerce Türk askeri ve istihbarat görevlisi var. Suriye'den Libya'ya asker getirdiler. Burda ne yapıyorlar? Erdoğan'ın genişleme hayalleri Libya'da sona erecek" dedi.

Libya hükümeti, dün Mısır, BAE, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve Fransa tarafından yapılan ortak açıklamaya tepki göstermişti. Libya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada "Mutabakat muhtırası anlaşmaları, Akdeniz'e kıyı iki devletin hükümetleri tarafından imzalandı, üçüncü bir tarafı ilgilendirmez" denildi.

Kaynak: Time Türk

Yorumlar (3)
Recepali 3 yıl önce
Haftercigim senin gibi kimler domuz gibi homurdandı fakat Allaha çok şükür ordumuz ve devletimiz kuvvetli. Üstelik bizim anlaştıgımız hükümet bm de kabul gören resmi meşru libya hükumeti. Sen hariçten gazel okuyan libya vatanının hainisin
asmn35 3 yıl önce
onu bae nin kucağına otururken düşünseydin çakma general hafterin yalakası
Ünsal Yetkin 3 yıl önce
Bizlere miyop gözlük ile bakanlara gençlerimiz atalarımızdan örnekler ile gereken dersleri nazikçe veriyorlar. Tarihte biz kimiz hele bir bakın nerelerdeyiz.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?