Hafter'e bağlı silahlı grup UMH'ye teslim oldu

"Trablus'un güneyinde yer alan Asvani bölgesinde Hafter'e bağlı 25 kişiden oluşan silahlı birlik, 10 askeri araç ve teçhizatlarıyla güçlerimize teslim oldu

Hafter'e bağlı silahlı grup UMH'ye teslim oldu

Libya'da General Halife Hafter'e bağlı 25 kişiden oluşan silahlı grup, araçlarıyla Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı güçlere teslim oldu.

UMH'nin yürüttüğü "Burkan el-Gadab" (Öfke Volkanı) operasyonuna ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Trablus'un güneyinde yer alan Asvani bölgesinde Hafter'e bağlı 25 kişiden oluşan silahlı birlik, 10 askeri araç ve teçhizatlarıyla güçlerimize teslim oldu." ifadelerine yer verildi.

Hafter güçlerinden konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Libya'nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Halife Hafter, başkent Trablus'u ele geçirmek için 4 Nisan'da saldırı emri vermiş, bunun üzerine UMH birlikleri de "Burkan el-Gadab" operasyonunu başlatmıştı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Libya'da 10 gündür devam eden çatışmalarda ölü sayısının 121, yaralıların da 561'e yükseldiğini açıklamıştı.

Meşruiyet krizinin 2011 yılından bu yana sürdüğü Libya'da uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti birlikleri ile Hafter'e bağlı güçler arasında çatışmalar yaşanıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsamettin ŞENER
Hüsamettin ŞENER - 3 gün Önce

General bozuntusu Birde kendini utanmadan halife ilan ediyor. Halifelik Türklere Ebediyen geçtiği halde. Topkapı Müzesinde Nişanları sergileniyor. Bu Haçlı soyguncu,soykırımcı,servet,toprak,petrol hırsızlarının uşaklığını yapan Müslüman ahaliye saldırıp katletmekten başka bir meziyeti olmayan haçlı kafir uşağı kefere halife...
www.depremerkenuyari.com

banner39

banner36

banner37

banner35