banner39

Hafter'in Türkiye çıkışı sonrası Libya ordusundan cevap

Libya'nın doğusundaki isyancıların lideri Hafter'in, Türkiye'ye "meydan okuduğu" açıklamasına cevap Libya ordusundan geldi.

Afrika 27.12.2020, 16:38 28.12.2020, 10:31
Hafter'in Türkiye çıkışı sonrası Libya ordusundan cevap

Libya’nın doğusundaki isyancıların başı, Tarhuna’daki toplu mezarların sorumlusu Hafter, Libya’nın bağımsızlığının 69’uncu yıl dönümü nedeniyle yaptığı konuşmada, “Barışımızı kendi ellerimizle şekillendirmek için yeniden silaha sarılacağız. Tüm kuvvetlerimizi Libya’daki Türk kuvvetlerine karşı savaşa hazır olmaya çağırıyorum” demiş; “Türkiye’nin iki seçeneği var: Ya barışçıl bir şekilde ayrılmak ya da zorla kovulmak” şeklinde konuşmuştu.

"BELLİKİ DERS ALMAMIŞSIN"

Darbeci Hafter’e cevap Libya Ordusu Komutanı Tümgeneral Usame Cuveyli’den geldi. Cuveyli; “Sen isyancıların başısın. Toplu mezarların sorumlusu katilsin. Paralı askerlerle, Darfur katilleriyle Trablus’ta masum sivil halkı katlettin. Sana konuşma hakkını kim verdi. Savaşmak istiyorsan biz de hazırız. Savaşmanın her taraf için sonuçları korkunç olacaktır ancak vereceğimiz karşılığı da hesaba kat. Daha öncekilerden belliki ders almamışsın.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber7

banner53
Yorumlar (1)
EFTERİN BİR DAHA DÜŞÜNMESİ LAZIM 10 ay önce
Türk askerinin Libya'da eğitime devam etmesi lazım. Azeriler ki 90'lalrda Merhum Özal'a siz gelin çarpışın demişlerdi. Yani Ruslar kimliklerini yok etmişlerdi. Böylesi bir azeri toplumundan ülkesi için şehid olan askerler yetiştirildi. Libyalılar insansız hava araçlarını bir kullansın nokta atışlarıyla Hefter denilen çılgının birliklerini yok ederler. Hefter kim oluyor. Çapulculardan kurulan ordu ile düzenli devlete karşı savaş mı kazanılır? Doğru söylemiş. Bir daha düşünmesi lazım.
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?