banner39

İsrail'i ziyaret eden öğretim üyesi kovuldu

Mısır Beni Suveyf Üniversitesi idaresi, üniversitenin izni olmadan İsrail'i ziyaret eden üyesi görevlisini kovdu

Afrika 01.10.2011, 16:16 01.10.2011, 16:16
İsrail'i ziyaret eden öğretim üyesi kovuldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dr. Emin Lutfi başkanlığında toplanan Mısır’ın Beni Suveyf Üniversitesi idaresi, üniversitenin izni olmadan İsrail'i ziyaret eden Fen Fakültesi öğretim üyesi Neha el Haşşad’ın üniversitedeki görevine son verdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, üniversite idaresi 13 Eylül 2011 tarihli ve 516 nolu kararında, uzun süre üniversiteye gelmediği ve 30 Nisan 2011 tarihinde görevi hukuki olarak bittiği halde maaş alan öğretim görevlisi bayan Haşşad’ın görevine son verildiğini ve bu süre içinde aldığı ücreti de geri vermesine karar verildiğini açıkladı.
 
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Dr. Emin Lutfi, Neha Haşşad’ın sadece mastır tezini verdiğini, 2000 yılından beri doktora tezi namına bir şey sunmadığını, bazen aylarca üniversiteye uğramadığını ve bunun üzerine hakkında soruşturma açıldığını belirtti.

45 yaşındaki Haşşad, bir konferansa katılmak için İsrail'e gitmiş ve işgal devletinde iki ay gibi uzun bir süre kalmıştı.

Fen Fakültesi'nden Dr. Hamdi Zehran ise daha enteresan bilgiler vererek, Haşşad’ın zaman zaman Yahudi kökenli olduğunu söylediğini, tavır ve hareketlerinin ilginç olduğunu, taşıdığı ziynet eşyaları arasında Siyon yıldızının da bulunduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
20
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?