İşte Güney Afrika'da kaç güvenlik görevlisi var ve ne kazandıkları..

Güney Afrika'da şu anda ülke genelinde 2.495.899 kayıtlı güvenlik görevlisi olduğu ve sadece Gauteng'de bir milyonun biraz altında olduğu açıklandı. Ülkede toplam 10.298 kayıtlı güvenlik şirketi bulunmaktadır.

Afrika 23.11.2020, 13:19 23.11.2020, 13:27
İşte Güney Afrika'da kaç güvenlik görevlisi var ve ne kazandıkları..

Staff Writer


Güney Afrika'da Özel Güvenlik Sektörü Düzenleme Kurumu (PSIRA), Güney Afrika'daki kayıtlı güvenlik görevlilerinin sayısındaki artışı gösteren 2019/2020 yıllık raporunu yayınladı.

Rapor, şu anda ülke genelinde 2.495.899 kayıtlı güvenlik görevlisi olduğunu ve sadece Gauteng'de bir milyonun biraz altında olduğunu gösteriyor. Ülkede toplam 10.298 kayıtlı güvenlik şirketi bulunmaktadır.

Bu, geçen yılın aynı dönemine göre 100.000'den fazla kayıtlı memur artışı anlamına geliyor (2019: 2.395.794).

Kayıtlı güvenlik görevlilerinin çoğunluğu erkektir (1.682.840), ancak kadın güvenlik görevlilerinin sayısı son birkaç yılda istikrarlı bir şekilde artarak bu yıl 813.059 ile yeni bir rekora ulaştı.

Aşağıdaki grafik, bu güvenlik görevlilerinin ülke genelinde nerede kayıtlı olduğunu göstermektedir.

Kayıtlı bir güvenlik görevlisi olmak istihdam anlamına gelmez ve PSIRA'nın verileri çok daha az güvenlik görevlisinin aktif olarak istihdam edildiğini göstermektedir (548,642).

Bununla birlikte, bu sayı da son beş yılda istikrarlı bir şekilde artmıştır ve istihdam edilen güvenlik görevlilerinin sayısında da artış görülmüştür (122.954).

Yıllık rapor, ülkenin güvenlik görevlilerine ne kadar ödeme yapıldığını göstermiyor - muhtemelen bölgeye, işverene ve güvenlik çalışmasının türüne göre farklılık göstermesi nedeniyle.

Bununla birlikte, otorite tarafından 2019'da yayınlanan bir genelge , sektörü ulusal asgari ücrete yapılan değişikliklerle uyumlu hale getirmeye hizmet ediyor ve güvenlik görevlilerine ödenebilecek asgari ücret için bir temel sağlıyor.

Mevcut asgari ücret , rollerine ve çalıştıkları coğrafi bölgeye bağlı olarak ayda 4,160 R - 5,558 R arasında değişmektedir . Bu, 50.000 R - 66.700 R arasında bir yıllık maaş anlamına gelmektedir .

Bununla birlikte, bunun asgari bir temel maaş olduğu ve gardiyanların hangi güvenlik şirketi için çalıştıklarına bağlı olarak önemli ölçüde daha fazla kazanabilecekleri unutulmamalıdır.

Güney Afrika'da özel güvenlik görevlilerine sahip oldukları rol ve sorumluluklara göre ödeme yapılmaktadır. Muhafızlar bu nedenle yaptıkları görevin türüne göre A ve E arasında derecelendirilir.

Derece            Fonksiyon

A notu             Birincil işlev normalde bir site yöneticisi veya komutan olacaktır. Bir dizi işlevi kontrol etmek ve yönetmek. Güvenlik işgücünü yönetmek. Günlük olarak sahada risk değerlendirmeleri ve değerlendirmeleri yapmak. Temel araştırma                          becerileri. Problem çözme. Güvenlik çözümleri tasarlamak.
B seviyesi        Birincil işlev, dokümantasyon ve temel bilgisayar becerilerinin gerekli olabileceği yüksek riskli alanlarda erişim kontrolüdür. Bir site veya vardiya komutanı. Alt sınıf güvenlik görevlilerinin yönetimi. Olası müfettiş saha ziyaretleri                                yapıyor.
C Sınıfı             Birincil işlev, daha yüksek riskli bir alana erişim kontrolü ve düşük dereceli güvenlik görevlilerinin denetimidir.
D ve E Sınıfı    Birincil işlev erişim kontrolü veya devriye görevlileri

Ücret, daha yoğun nüfuslu bölgelerin tipik olarak daha yüksek meblağlar ödediği bölgesel alanlara ayrılmıştır.

Kaynak: businesstech.co.za

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?