banner15

İsyan hayvanat bahçesini de vurdu

Trablus'taki hayvanat bahçesindeki vahşi hayvanlar, çatışmalar nedeniyle bakıcıları günlerce gelmeyince aç ve susuz kaldı

İsyan hayvanat bahçesini de vurdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Muhaliflerle Kaddafi askerleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı Aziziye yakınlarındaki hayvanat bahçesinin görevlileri, can korkusu nedeniyle günlerce görev yerlerine gitmedi.

Kaderleriyle baş başa kalan onlarca tür hayvana, günlerce yiyecek ve içecek verilemedi.

Çatışmalar sırasında telef olan hayvana rastlanmayan hayvanat bahçesinde, yiyecek bulamadıkları için oldukça zayıflayan hayvanların imdadına yine bakıcıları yetişti.

İsyan nedeniyle barındırdığı bazı türler güvenli yerlere nakledildiği için birçok kafesin boş olduğu hayvanat bahçesinde, aslan, kaplan, puma, akbaba gibi vahşi türlere günler sonra yeniden yem ve su verilebildi. Bakıcıların kafeslere bıraktığı yemler kısa sürede tükendi.

Öte yandan, Trablus genelini etkileyen su kesintileri nedeniyle hayvanat bahçesine de su verilemediğinden hayvanlar tankerlerle sulandı.

Tankerin hortumunun yetişemediği kafeslerde bulunan aslanlara ise bakıcıları pet şişelerle su verdi.

Hayvan Bakıcısı Faız el Shariff, hayvanat bahçesinin deposunda yeterince yem olduğunu, ancak ülkesindeki sorunlar nedeniyle işe gelemediklerinden hayvanların sıkıntı yaşadığını söyledi.

Hayvanat bahçesinin Libya'yı etkisi altına alan isyan nedeniyle ziyaretçilere kapalı olduğunu bildiren Shariff, ülkede yeniden huzur ortamının sağlanmasıyla özellikle çocukları yeniden hayvanat bahçesinde görmek istediklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2011, 12:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35