banner39

banner35

Kabileler Kaddafi'nin tarafına geçiyor!

Libya TV'si Bingazi’de güçlü tabana sahip iki kabilenin Kaddafi’yi destekleme kararı aldığını iddia etti

Afrika 16.03.2011, 17:08 16.03.2011, 17:39
Kabileler Kaddafi'nin tarafına geçiyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya’da Kaddafi karşıtı isyan hareketi devam ederken Bingazi’de güçlü tabana sahip iki kabile Kaddafi’yi destekleme kararı aldıkları iddia edildi.

Haberi geçen Reuters, bunu Libya devlet televizyonuna dayandırdı. Bingazi'de Kaddafi safına geçen kabilelerin Tarhuna ve Warfalla olduğu öne sürülüyor.

Bu arada Libya'nın sürgündeki veliaht prensi Muhammed el Sennusi, BM Güvenlik Konseyi'ne uçuşa yasak bölge uygulaması talep eden bir mektup yazdı.

ARAPLAR MÜDAHALEYE HAZIR

Fransa Dışişleri Bakanı Alain Juppe, bazı Arap ülkelerinin, Linya'ya  karşı düzenlenecek olası operasyona katılma konusunda taahhütte bulunduğunu söyledi.

Kişisel internet blogunda konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Juppe, bazı Arap ülkelerinin kendilerine olası bir operasyona katılma konusunda taahhütte bulunduğunu belirti, ancak bu ülkelerin hangileri olduğu konusuna açıklık getirmedi. 

BATIYI UNUTACAĞIZ

Alman haber televizyonu RTL’ye konuşan Kaddafi, Libya’daki hareketleri ‘küçük bir olay’ olarak niteledi ve kısa bir zamanda da sona ereceğini söyledi.

Kaddafi, El-Kaide’yi suçlayarak gösteri falan yapmadıklarını, ülkenin doğusundaki ‘Bin Ladin’in silahlı haydutlarını ve paralı askerlerini’ kısa zamanda yok edeceklerini ve herşeyin yeniden normale döneceğini belirtti

 48 SAAT İÇİNDE HERŞEY BİTECEK

Libya lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, yönetime bağlı birliklerin muhaliflerin kalesi olan Bingazi kentinin yakınlarında olduğunu belirterek, "Herşey 48 saat içinde son bulacak" dedi.

Fransa merkezli Euronews televizyonuna konuşan Seyfülislam Kaddafi, Libya'da uçuşa yasak bölge oluşturulması yönündeki tartışmalar hakkındaki görüşünün sorulması üzerine, "Askeri operasyonlar bitti. 48 saat içinde herşey son bulmuş olacak. Birliklerimiz Bingazi yakınlarında. Ne karar alınırsa alınsın artık çok geç olacak" dedi.

 

Yorumlar (1)
Tyron 11 yıl önce
Siz haberleri Libya TV'den mi alıyor sunuz? Kaddafi'den alsanız daha iyi olmaz mı? Dunyabulteni size olan güveni sarsıyorsunuz. O kadar ihtiyacınız varsa habere Twitter'dan alın. Çok daha doğru olduğuna eminim. Burada benim moralim bozuldu. Libya halkının moralini siz tahmin edin.
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?