banner39

banner35

Kaddafi: Batı beni aldattı!

Kaddafi açıklamasında, El-Kaide’ye karşı yanlarında savaştığı batı ülkelerinin kendisini terk ettiğini dile getirdi

Afrika 01.03.2011, 16:59 01.03.2011, 16:59
Kaddafi: Batı beni aldattı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya lideri Muammer Kaddafi, Libya halkının kendisini fazlasıyla sevdiğini ve onları ölümüne kadar savunmaya hazır olduğunu belirterek, Amerika’nın ise kendisine ihanet ettiğini söyledi.

ABC televizyonunun kendisiyle yaptığı röportajda, Amerika’nın kendisine ihanet ettiğini söyleyen Kaddafi, Amerika’nın dünyanın polisi olmadığını belirtti.

Röportajda önemli açıklamalarda bulunan Kaddafi şunları söyledi: “El-Kaide’ye karşı savaşta Batı ülkeleriyle birlikte oldum. Onların müttefikiydim. Fakat Batı teröristlere karşı savaşan Libya’yı yalnız bıraktı.”

Amerika Başkanı Obama’ya da değinen Kaddafi, “Aslında Obama iyi bir adamdır. Fakat Libya konusunda yanıltılıyor. Obama’dan duyduğum açıklamaların başkasından gelmesi gerekirdi” şeklinde konuştu.

Kendini Batı ve Amerika karşıtı gibi pazarlayan Kaddafi’nin aslında onlarla nasıl kirli bir ilişki içinde olduğu önümüzdeki günlerde daha iyi ortaya çıkacaktır. Sıkıştıkça Batı’ya yaptığı hizmetleri sıralayacak olan Kaddafi, aslında bununla kendini de deşifre etmiş olacak.

Yorumlar (1)
isme ne hacet 11 yıl önce
birgün bu bizim de başımıza gelmez inşaAllah !....
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?