banner39

Kaddafi İslamcı kartını oynuyor!

Kaddafi yönetimi iktidarını korumak için islamcı gruplarla anlaşmaya çalışıyor

Afrika 04.08.2011, 13:37 04.08.2011, 15:52
Kaddafi İslamcı kartını oynuyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, bir zamanlar baskı altında tuttuğu  İslamcıl gruplarla ittifak yapmaya çaılıştığını açıkladı.

The New York Times gazetesine açıklama yapan Seyfülislam Kaddafi, Bingazi’deki gerçek güç sahibi olarak tanımladığı Ali Sallabi ile vardıkları anlaşmayı Ramazan ayı içinde açıklayabileceklerini söyledi. Aynı gazeteye konuşan Sallabi ise temasları doğruladı fakat anlaşma iddiasını yalanladı.

Sakal bırakan ve röportaj sırasında tespih çeken oğul Kaddafi, “Onların kanlı teröristler olduğunu biliyorum. Ama biz onlarla uzlaşmak, siz de bunu kabul etmek zorundasınız.” dedi. Kaddafi, İslamcıların liberal muhalifleri sevmediğini, muhalif komutan General Abdulfettah Yunus’un da onlar tarafından öldürüldüğünü öne sürdü. Yunus’la İtalya’da iki kez temas kurduklarını ve kendisini öldürülebileceği yönünde uyardıklarını ifade eden Kadafi, eski İçişleri Bakanı’nın ise bu uyarıları dikkate almadığını söyledi.

Ali Sallabi ise liberallerin siyasi projelerini halka sunarak onları ikna etme haklarına karşı olmadığını vurguladı.

Yorumlar (1)
talip emin 12 yıl önce
roma imparatorluğunun hristyiyanlığı dünyevi otoritenin bir alt unsuru haline getirdiği operasyon bu gün islam dini için tezgahlanıyor bu defa roma imparatorluğunun çağdaş sürümü abd islam dinine şekil veriyor. müslümanlar değiştiriliyor. islam dininin bütünü bozulup bireyselliğe bir nevi protestanlık veya kalvinizme dönüştürülüyor. Sadece Kaddafi değil bütün müslüman liderler islama dönmeli.
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?