banner39

banner35

Kaddafi kıl payı kaçtı!

NATO destekli muhalifler Kaddafi'yi köşe bucak ararken; Fransa'da yayımlanan Paris Match dergisi, Libyalı komandoların Kaddafi'yi dün yakalamak üzere olduğunu yazdı

Afrika 25.08.2011, 14:22 25.08.2011, 14:22
Kaddafi kıl payı kaçtı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Fransa'da yayımlanan Paris Match dergisi, Libyalı komandoların Libya lideri Muammer Kaddafi'yi dün yakalamak üzere olduğunu yazdı.

Dergi, Arap ülkeleri istihbarat kurumları ve Libyalı muhaliflerle koordinasyon halinde olan birimden bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Kaddafi'nin dün başkent Trablus'taki özel bir konuta düzenlenen baskında neredeyse yakalandığı belirtildi.

Güvenilir bir kaynaktan alınan ihbar üzerine harekete geçen komandoların, başkentin merkezindeki gösterişsiz bir eve dün sabah saatlerinde baskın düzenlediği, ancak Kaddafi'nin baskından önce evden ayrıldığı bildirildi.

Haberde, Kaddafi'nin evde en az bir gece geçirdiğine dair kanıt bulunduğu kaydedildi.

Haftalık derginin internet sitesinde yayımlanan haberde, istihbarat kurumlarının Kaddafi'nin hala başkentte saklandığını düşündüğü de belirtildi.

İngiltere Savunma Bakanlığı, Kaddafi ve oğullarının yakalanması için NATO'nun istihbarat ve arama konularında muhaliflere yardım ettiğini bildirmişti.

Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?