banner15

Kaddafi ve oğulları Cezayir'de iddiası

Libya'dan gelen ve içinde Kaddafi ile oğullarının bulunduğu zırhlı araçlardan oluşan bir konvoyun dün Cezayir'e girdiği iddia edildi

Kaddafi ve oğulları Cezayir'de iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya'dan gelen zırhlı araçlardan oluşan bir konvoyun dün Cezayir'e girdiği iddiası, Libya lideri Muammer Kaddafi ile oğullarının Cezayir'e kaçtığı yönünde spekülasyonlar yapılmasına yol açtı.

Mısır'ın devlet haber ajansı MENA, bir Libyalı muhalif kaynağa dayanarak verdiği haberde, Libya'dan Cezayir'e geçtiği söylenen 6 zırhlı Mercedes marka aracın içinde Kaddafi ile oğullarının bulunabileceği belirtildi. Ancak ajans, araçların Cezayir'e geçtiğini ve araçlarda kimin bulunduğunu teyit etmenin imkansız olduğunu duyurdu.

MENA'ya açıklamada bulunan kaynak ''Araçlarda Kaddafi ve oğulları olması muhtemel üst düzey Libyalı yetkililerin bulunduğu sanılıyor'' dedi.

Libya'nın Cezayir sınırındaki Ghadamis kentindeki Libyalı muhaliflerin oluşturduğu Askeri Konseyin üyesi olduğu belirtilen kaynak, zırhlı araç konvoyunun dün sabah, Kaddafi'nin komutası altında olduğu düşünülen bir çöl göçebe askeri birlik komutanının koruması altında Cezayir'e girdiğini söyledi.

Kaynak Libyalı muhalif güçlerin araç konvoyunu takip etmeyi ve durdurmayı başaramadığını kaydetti.

Cezayirli yetkililerden konuya ilişkin henüz bir açıklamada bulunulmadı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 10:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35