banner39

Kaddafi yanlıları Beni Velid'i ele geçirdi!

Trablus'un güneybatısındaki Beni Velid kentinin kontrolü artık Kaddafi yanlılarında...

Afrika 23.01.2012, 17:25 23.01.2012, 17:57
Kaddafi yanlıları Beni Velid'i ele geçirdi!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi yanlılarının başkent Trablus'un güneybatısındaki Beni Velid kentinin kontrolünü ele geçirildiği bildirildi.

Kaddafi yanlılarının kuşattığı eski muhaliflerin bir üssünde bulunan yerel yetkililerden Mübarek el Fatmani, telefonla yaptığı açıklamada, Muammer Kaddafi yanlılarının Beni Velid kentinin tamamında kontrolü ele geçirdiğini belirtti.

Yetkili, ağır silahlı Kaddafi yanlılarının eski muhalif askerlere saldırdığını belirterek, aralarında bir komutanın da bulunduğu 5 muhalifin öldüğünü, 30 kadar kişinin yaralandığını söyledi.

8 ay süren rejim karşıtı kanlı ayaklanmalardan sonra, Ekim 2011'de öldürülen Kaddafi'nin kalesi Beni Velid'in "kurtarılmasının" ardından ilk kez bu kadar büyük şiddet eylemleri meydana geldi.

Yorumlar (3)
mustafa sabbah 11 yıl önce
En başından beri LİBYA ORDUSU, Kaddafi yanlıları/askerleri/paralı askerleri denilerek İTİBARSIZLAŞTIRMAYA tabi tutuldu. DİKKAT etmek lazım!..İŞGAL MEDYASInın PROPAGANDASI bu!Kaddafi şehid olduğuna göre, bunlar KİM için savaşıyor?!!! LİBYA ORDUSU, "vatan"larının bir parçası olan Bin Velid'i HAÇLI İŞBİRLİKÇİSİ, ÇAPULCULARdan kurtardı
mustafa sabbah 11 yıl önce
Mesele Kaddafinin ŞAHSİ mevzusu değildi;bilakis,mücadele en başından beri HAÇLIların gazıyla VATANın kapılarını düşmana arkadan açan işbirlikçilere ve BATIya karşıydı.Meselenin Kaddafi nin ŞAHSİ mevzusu olmadığı; bilakis, HAÇLIların gazıyla VATANın kapılarını düşmana arkadan açan işbirlikçilere ve BATIya karşı mücadele etmek olduğu anlaşılmıştır artık!..Maşallah!..
mustafa sabbah 11 yıl önce
Kaddafi yanlıları denilerek itibarsızlaştırılan vatanın gerçek sahibi gerçek Libya HALKInın MEŞRU ORDUSU,"Yeniden FETİH"hamlesi başlatmıştır.Başta Kaddafi nin 12 yaş altındaki 3 torunu olmak üzere, gerçek LİBYA HALKIndan şehid edilen 30 bin din kardeşlerinin ve vatandaşalrının intikamın almaya başlamıştır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?