banner39

'Kaddafi yenilmeden ateşkes olmaz'

Libyalı muhalifler, "Kaddafi'yi yenilgiye uğratmadan ateşkes yapmayız," açıklamasını yaptı

Afrika 15.07.2011, 17:22 15.07.2011, 17:22
'Kaddafi yenilmeden ateşkes olmaz'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libyalı muhaliflerin oluşturduğu Ulusal Geçiş Konseyi'nin (UGK) medyadan sorumlu yetkilisi Mahmud Şemmam, Ramazan ayında ateşkes ilan etmelerinin söz konusu olmadığını söyledi.

Libya Temas Grubu toplantısı sırasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Şemmam, ateşkesi ne zaman öngördüklerinin sorulması üzerine, "Kaddafi'yi ne zaman yenilgiye uğratırsak, o zaman. Daha önce değil." ifadelerini kullandı.

Kaddafi rejimi ile savaşabilecek kaynak ve morale sahip olup olmadıklarının sorulması üzerine Şemmam, "Moralimiz yüksek. Biz, sömürgecilerle 40 yıl savaştık. Diktatörlükle ne kadar gerekirse o kadar savaşırız." dedi.

Temas Grubu'nun UGK'yi Libya halkının meşru hükümeti olarak tanımasından dolayı müteşekkir olduklarını ifade eden muhalif yetkili, "Bu, mücadelemizde gücümüze güç katacak. Mali kaynaklara ulaşmamızı da kolaylaştıracak." diye konuştu.

Türkiye ve diğer ülkelerin Libya'daki krizin çözümü konusunda sunduğu planların sorulması üzerine Mahmud Şemmam, "Her ülke bir planla ortaya çıkıyor. Bu planların birleştirilmesini istiyoruz." dedi.

 

 

 

 

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?