Kaddafi'den çekilmek için şartlar

Kaddafi'nin servetiyle birlikte ülkeden ayrılmasına izin verildiği ve kendisine dava açılmaması şartıyla ülkeyi terk edebileceği iddia edildi.

Afrika 07.03.2011, 11:00 07.03.2011, 11:00
Kaddafi'den çekilmek için şartlar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya lideri Muammer Kaddafi'nin sahip olduğu servetle birlikte güvenli şekilde ülkeden ayrılmasına izin verilmesi ve hakkında dava açılmaması karşılığında ülkeyi terk etmeye hazır olduğu öne sürüldü.

Şark el Avsat gazetesinin, Bingazi'deki 'güvenilir kaynaklara' dayandırdığı habere göre Libya lideri muhaliflere bir temsilci göndererek, şartlarının kabul edilmesi halinde çekileceği mesajı verdi. Kaddafi, ailesi ile birlikte güvenli şekilde istediği yere gitmesine yardımcı olunması, uluslararası ceza mahkemesinde yargılanmasının önlenmesi ve servetine dokunulmamasını istiyor.

Kaynaklar ayrıca Kaddafi'nin felç geçirdiği ve ülkeyi terk etmeye hazırlandığı yönünde 'dedikodular' olduğunu da belirtti.

Muammer Kaddafi, Libya'yı asla terk etmeyeceğini ve bu topraklarda öleceğini duyurmuştu. Muhalifler de Kaddafi ile herhangi bir pazarlığa girmeyeceklerini belirtmişti. Gazete, iddiaların resmi kaynaklar tarafından doğrulanamadığına dikkat çekti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?