banner15

Kaddafi'den yeni ses kaydı

Suriye merkezli bir TV kanalında ses kaydı yayınlanan Muammer Kaddafi, mücadeleye devam mesajı verdi

Kaddafi'den yeni ses kaydı

Libya eski Devlet Başkanı Muammer Kaddafi bir televizyon kanalında yayımlanan sesli mesajında düşmanlarına karşı savaşmaya devam edeceğini söyledi.

Kaddafi, Suriye merkezli al Rai kanalında yayımlanan mesajda düşmanlarının bölünmüş halde olduğunu söylerken uzun bir savaş vaat etti.

Albay Kaddafi "İnsanlar sömürgeciliğe karşı savaşıyor. Özgürlük uğruna büyük fedakarlıklar yapılır, vatana ihanetlerin sonu gelecek ve NATO çökecek. Libya halkı diz çökemez, teslim olamaz, biz kadın değiliz, teslim olmayız, biz köle değiliz" diyor.

Kaddafi aylardır halkın önüne çıkmadı, nerede saklandığı yolunda farklı haberler yapılıyor.

Geçmişte Libya liderinin halefi olarak görülen oğlu Seyfülislam Kaddafi de daha önce bir açıklama yapmış ve babasına bağlı olanların ölene dek savaşı sürdüreceklerini söylemişti.

Kaddafi'ye bağlı güçlere ses mesajıyla hitap eden Seyfülislam "Direniş devam ediyor. Zafer yakındır." şeklinde konuşmuştu.

Babasının iyi durumda olduğunu da söyleyen Seyfülislam, Muammer Kaddafi'nin başkent Trablus'ta olduğunu belirtmişti.

Kaddafi karşıtı komutanlar, Sirte kentini kuşattıklarını açıklarken, Seyfülislam Kaddafi ise babasının doğum yeri olan kenti korumak için 20 bin silahlı kişinin hazır beklediğini söyledi.

Kaynak: BBC

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2011, 19:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35