banner15

Kaddafi'nin karargahı bombalanıyor

Libya'da muhalifler, Trablus'un yüzde 80'inde kontrolü ele geçirdiklerini duyurdu. NATO uçakları da Trablus'ta Kaddafi'nin karargahını bombalıyor.

Kaddafi'nin karargahı bombalanıyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Libya'da muhalif güçlerin, başkent Trablus'a girmelerine rağmen, Kaddafi yanlısı güçlerin direnişi yer yer devam ediyor. Oğullarından Seyf Kaddafi, babasının Trablus'ta ve iyi olduğunu ileri sürdü.

NATO uçakları ise Trablus'ta Kaddafi'nin karargahını bombalıyor. Trablus'ta dünden buyana bin 300 kişinin öldüğü ileri sürülüyor.

Muhalifler, Trablus'un yüzde 80'inde kontrolü ele geçirdiklerini duyurdu. Trablus'a muhalif güçler tarafından denizden takviye kuvvet ve mühimmat sevk ediliyor.

NATO uçakları, Trablus'ta Kaddafi'nin Bab-ül Aziziye Karargahı'na bombalıyor. Karargah'ta Kaddafi'nin veya oğullarından birinin bulunabileceği belirtiliyor.

Trablus sokakları, elektriklerin kesik olmasına rağmen sevinç gösterileri düzenleyenlerle dolu.

Kaddafi güçleri, halen kentin bazı noktalarında çatışmayı sürdürüyor.

En son Haziran ayı ortalarında halkın önüne çıkan Kaddafi'nin nerede olduğu bilinmiyor.

Kaddafi'nin muhaliflerce yakalandığı ileri sürülen oğullarından Seyf Kaddafi, babasının Trablus'ta ve iyi olduğunu ileri sürdü.

Çatışmalardan önce Muammer Kaddafi'nin halefi olarak görülen Seyf, Trablus'ta Bab-ül Aziziye Karargahı'nda yabancı gazetecilerle bir araya geldi.

Trablus'un hala kendi kontrollerinde olduğunu savunan Seyf Kaddafi, tutuklandığı yolundaki haberlerin yalan olduğunu söyledi.

Kaddafi'nin en az 1 oğlunun muhaliflerin elinde olduğu, yakalanan bir oğlunun ise daha sonra kaçtığı iddia ediliyor. Muhalifler, bir diğer oğlunun ise cesedinin bulunduğunu öne sürüyor.

Kaddafi'nin diğer oğulları ile eşi Safiye ve bir zamanlar Saddam Hüseyin'in yargılanması sırasında avukatlığını yapan kızı Ayşe'nin Tunus'a kaçtığı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 10:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35