banner39

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Tanzanya'da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Birleşik Tanzanya Cumhurbaşkanı Kikwete'ye, Cumhurbaşkanı Gül'ün kutlama mesajını iletti.

Afrika 27.04.2014, 19:00 27.04.2014, 19:00
Kalkınma Bakanı Yılmaz, Tanzanya'da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jakaya Kikwete'ye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kutlama mesajını iletti.

Kalkınma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Tanganyika ile Zanzibar'ın Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti olarak birleşmelerinin 50. yıl dönümünün Darüsselam'daki Uhuru Stadyumu'nda düzenlenen törenle kutlandığı bildirildi.

Açıklamada, törene Cumhurbaşkanı Gül'ü temsilen katılan Yılmaz'ın, Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kikwete ile görüştüğü ve Gül'ün kutlama mesajını ilettiği belirtildi.

Yılmaz'ın Tanzanya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Bernard Membe ile de ikili ilişkiler hakkında görüştüğü ifade edilen açıklamada, Birleşik Tanzanya Cumhuriyeti'nin 50. yıl dönümü kutlamalarına 6 devlet başkanı, 2 cumhurbaşkanı yardımcısı, 3 başbakan ve 3 eski cumhurbaşkanı olmak 35 devlet ve uluslararası kuruluş temsilcisinin katıldığı bilgisi verildi.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?