Kamerun'da Boko Haram'ın 5 üyesi öldürüldü

Nijerya'da faaliyet gösteren boko Haram örgütünün, Kamerun'da başlattığı saldırılarda çıkan çatışmada beş üyesinin öldürüldüğü açıklandı

Kamerun'da Boko Haram'ın 5 üyesi öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kamerun'da, güvenlik güçleriyle Boko Haram militanları arasında ülkenin kuzeyinde Nijerya sınırına yakın Kerawa ve Zhelevet bölgesinde çıkan çatışmalarda en az 5 militanın öldürüldüğü açıklandı.

Adının açıklanmasını istemeyen bir güvenlik kaynağı, Nijerya'da faaliyet gösteren örgütün, Kamerun'da da saldırılar düzenlemeye başladığını bu sabah çıkan çatışmalarda 5 Boko Haram üyesinin öldüğünü söyledi.

Ülkenin kuzeyindeki Fotokol bölgesinde pazartesi günü arka arkaya düzenlenen intihar saldırılarında aralarında bir Çadlı asker ve iki intihar eylemcisinin bulunduğu 13 kişi ölmüş, 7 asker yaralanmıştı. Saldırıları üstlenen olmadı ancak emniyet kaynakları, Boko Haram'ı işaret etmişti.

Çad Gölü ülkeleri tarafından Nijerya'nın başkenti Abuja'da geçen ay düzenlenen toplantıda, Nijerya, Nijer, Çad, Kamerun ve Benin'in Boko Haram örgütüne karşı mücadele kapsamında Ortak Çok Uluslu Mücadele Gücü oluşturacağı açıklanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 17:51
banner53
YORUM EKLE

banner39