Kardavi'den Erdoğan'a Libya çağrısı...

Yusuf el Kardavi, Erdoğan’ın Libya’da gelişen olaylar ile ilgili tavrını açıkça ortaya koymasını istedi

Kardavi'den Erdoğan'a Libya çağrısı...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünya Müslüman Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Yusuf el Kardavi, Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’a çağrı yaparak Libya’daki tavrını net olarak ortaya koyması gerektiğini belirtti.

El Cezire’ye  verdiği demeçte Kardavi, Erdoğan'ın Libya’da cereyan eden olaylara dikkat etmesini ve Geçici Ulusal Konseyi tanımasını istedi. Erdoğan’nın Libya halkının Kaddafi’ye karşı mücadelesinde yardımcı olması gerektiğini dile getirdi.

Daha önce Katar’ın başkenti Doha’da bir Cuma hutbesinde yaptığı konuşmada Kardavi, “Libya halkının Kaddafi’ye karşı mücadelesi zaferle sonuçlanacaktır” açıklamasını yapmıştı.

BİNGAZİ'DE TÜRKİYE PROTESTOSU

Muhaliflere ait bayraklar ile Fransa, Kanada, İngiltere ve Katar gibi ülkelerin bayraklarını da taşıyan göstericiler, "Libya halkı hürriyet istiyor, Türkiye nerede", "Misrata'da halk öldürülüyor, Erdoğan silahlanmaya karşı çıkıyor" ve "Şehitlerin kanı boşa mı akıyor" şeklinde sloganlar attı.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2011, 14:17
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin DENİZ
Yasin DENİZ - 10 yıl Önce

Devlet yöneticileri "yorumcu" değil. Onlar diplomasinin dili ile konuşurlar. Kimsenin Türkiye yetkililerini kendi yönlerinde yorum yapmaya zorlama hakkı yok. Sitenizi de ince ince Türk diplomasisini açmaza sokucu yayınlar yaptığı için kınıyorum. Bizler, her şeyi söyleyelim, ama bırakalım devlet, diplomasiyi yönetsin. Butür tutumlar yüzünden Bingazi Konsolosluğumuza saldırı yapıldı.

Aydın
Aydın - 10 yıl Önce

Türkiye Libya konusunda tutum belirlemeli. Aksi takdirde Lİbya halkının tamamına yakını Türkiyeye düşman olacaktır. Canilerin süresi doldu halklar artık hepsini alaşağı edecek.

banner39