banner15

Kenya'da silahlı saldırı, en az 5 ölü

Kenya'da meydana gelen silahlı saldırı sonucu en az beş kişinin hayatını kaybettiği bildirildi

Kenya'da silahlı saldırı, en az 5 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Kenya'nın sahil kesiminde bugün meydana gelen bir silahlı saldırı sonucu en az beş kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırının, geçtiğimiz hafta meydana gelen ve 60 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırının gerçekleştiği bölgeye yakın bir yerde meydana geldiği belirtildi.

Kenya güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre saldırı, geçtiğimiz hafta bir saldırı gerçekleşen Mpeketoni kasabasına 9 mil uzaklıkta bulunan bölgede gerçekleşti.

Saldrıyı henüz üstlenen bir grup olmadı. Geçtiğimiz hafta meydana gelen saldırıyı Somali merkezli Eş Şebab örgütü üstlenmişti ancak Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta, saldırıdan yerel siyasetçileri ve güvenlik güçlerini sorumlu tutmuştu. Kenyatta, yerel siyasetçilerin ve güvenlik güçlerinin ihmali olduğunu öne sürmüştü.

Geçtimiz hafta meydana gelen saldırıyla ilgili bir açıklama yapan Eş Şebab, saldırıyı Somali'de bulunan Kenya askerlerinden duydukları rahatsızlıktan dolayı gerçekleştirdiklerini söylemişti.

Yetkili kaynaklardan alınan bilgiye göre, Kenya son günlerde Somali'deki Eş Şebab üslerine yönelik düzenlediği hava saldırılarını sıklaştırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 10:52
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48