banner15

Koronavirus: Nijerya Hükümeti Abuja'daki Çin Süpermarketini Kapattı

Kapatma, Nijerya Hükümeti Tüketici Koruma komisyonunun ölümcül koronavirüsün Nijerya'ya girmesini engelleme hareketinin bir parçasıydı.

Koronavirus: Nijerya Hükümeti Abuja'daki Çin Süpermarketini Kapattı

Ölümcül Coronavirüs'ün küresel olarak yayılmasının ardından, Nijerya Hükümeti Tüketici Koruma Komisyonu (FCCPC) aracılığıyla, Abuja'nın Jabi bölgesinde bulunan Çin'e ait süpermarketi kapattı.
Kapatma kararının, komisyonun ölümcül koronavirüsün Nijerya'ya girmesini engelleme hareketinin bir parçası olduğu bildirildi.

Bunu bir dizi tweet'te açıklayan FCCPC, Çin'den yasadışı olarak ithal edilen bazı dondurulmuş gıda maddelerine el koyduğunu söyledi.

Twitter'da yayınlanan bazı dondurulmuş gıda maddelerinin resimleri, ürünlerin son kullanma tarihi olarak 2089 yazdığını gösterdi ve bu da Ulusal Gıda ve İlaç İdaresi ve Kontrol Ajansı tarafından onaylanmadığına dair şüphe uyandırdı.

Tweet'teki komisyon, “FCCPC, Panda Supermarket, Jabi'yi, ayrımcılığa uğradığını ve Asya vatandaşları için gizli bir alana sahip olduğunu gösteren güvenilir raporlarla inceledi. İddia doğrulandı. Çin'den yasadışı olarak ithal edilen deniz ürünleri ve hayvansal ürünler keşfedildi.

“Coronavirüs düşünüldüğünde mağaza uyarıcı nedenlerle kapatıldı. Süresi dolan ve düzensiz raf ömrüne sahip ürünler de Panda'da keşfedildi. Tüm bu ürünlerin süpermarketten kaldırılmasına yönelik düzenleme faaliyetleri devam ediyor.”

Kaynak: www.vanguardngr.com

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 10:59
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48