banner39

Koronavirüs yüzünden Mısır'da karantinaya alınan gemiden 17 Hintli tahliye edildi

Mısır'da koronavirüs sebebiyle Nil nehrine demirlenen yolcu gemisindeki 17 Hintli vatandaşın tahliye edildiği bildirildi.

Afrika 09.03.2020, 12:29
Koronavirüs yüzünden Mısır'da karantinaya alınan gemiden 17 Hintli tahliye edildi

Bugün (9 Mart 2020 Pazartesi) koronavirüs tespit edilen ve karantinaya alınan Mısır'daki yolcu gemisine giden Muhalefetteki Pattali Makkal Katchi Partisi yetkilileri, gemide bulunan 17 Tamil Nadu sakininin tahliye edilmesini sağladı.

Muhalefetteki Pattali Makkal Katchi (PMK) Pazartesi günü Merkezi 17 gemideki Tamil Nadu sakininin tahliye edilmesini sağlayarak gemide bir koronavirüs salgını sonrasında Mısır'a demirlemiş bir yolcu gemisine gitti.

12'si mürettebat olmak üzere 33 yolcu koronavirüs enfeksiyonu için pozitif test ettikten sonra gemi Nil nehrine demirlendi. Chennai'den bir mühendis, test edilen koronavirüs pozitifleri arasındaydı ve Mısır'daki bir liman kenti İskenderiye'deki bir hastaneye kabul edildi.

Bir tweet'te PMK kurucusu S Ramadoss, Mısır hastanesine kabul edilen Hint vatandaşı için en iyi muameleyi ve gemideki diğer Hintlilere kurtarılmaları konusunda güvence vermelerini istedi. Ramadoss, 17 Tamil Nadu sakininin derhal kurtarılması gerektiğini ve bu işlem tamamlanana kadar merkezi hükümetin onlara yiyecek ve ilaç temin etmesini sağlaması gerektiğini söyledi.

Kaynak: indiatvnews.com, www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?