banner15

Kuzey Afrika Arap Ülkeleri Alimleri Birliği'nden Sisi'ye tepki! 'Reddediyoruz'

Kuzey Afrika Arap Ülkeleri Alimleri Birliği üyesi olan 5 ülkeden yapılan ortak açıklamada, Mısır Devlet Başkanı Sisi'nin açıklamalarına tepki geldi.

Kuzey Afrika Arap Ülkeleri Alimleri Birliği'nden Sisi'ye tepki! 'Reddediyoruz'

Kuzey Afrika Arap Ülkeleri Alimleri Birliği üyesi olan  Fas, Cezayir, Tunus, Moritanya, Libya'dan yapılan ortak açıklamada, Mısır'ın darbeci Devlet Başkanı Sisi'nin açıklamalarına tepki gösterildi. 

Yapılan açıklamada, "Sisi'nin, Libya hakkında yapmış olduğu açıklamalar, İslam dinine ve Uluslararası hukuka aykırıdır. Bu açıklamaları tamamen reddediyoruz." denildi.

Kaynak:Libya Bülteni

YORUM EKLE
YORUMLAR
hunkartensi
hunkartensi - 3 ay Önce

Mısır ın Libya için yaptığı açıklamalar saçmalık hangi hakla askerini Libya topraklarına sokacak Libya da darbe yapmaya yardım etmek için mi Libya topraklarına BM nin tanımış olduğu yönetimi devirmek için mi askeri müdahale yapacağını açıklıyor bu açıklama dahi Mısır ın BM kararlarına uymayacağını belirler aslında BM bu sözler üzerine Mısır ı kınamalı Türkiye UMH değilde Hafter için orada olsaydı ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak buna çok kızardım bu BM yi hiçe saymak olacaktır BMolmazsa ülkeler için uluslar arası anlaşmaların bağlayıcılığı da olmaz bazı ülkeler bunu düşünmeden yok sayıyor aklı sıra ama bir ülke nükleer silah yaptık dediğinde hemen bu antlaşmaları söylüyorlar kendileri için o antlaşmalar bağlayıcılığı yok mu sormalı

banner39

banner50

banner47

banner48