Libya hükümeti başkent Trablus’un tamamını kontrol altına aldı

Libya ordusu, başkentin Ayn Zara ve Vadi er-Rebi bölgelerinde kontrolü sağladı

Libya hükümeti başkent Trablus’un tamamını kontrol altına aldı

Libya Ordusu başkent Trablus’u tamamen kontrol altına aldıklarını duyurdu.
Libya ordusu sözcüsü, Albay Pilot Muhammed Kanunu yaptığı açıklamada “Kahraman ordumuz Trablus şehrinin tüm idari sınırlarını kontrol altına aldı.” ifadelerine yer verdi.

Libya ordusu, başkent Trablus'un güneyindeki Ayn Zara ve Vadi er-Rebi bölgelerini, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtardıklarını ve bu bölgelerde tamamen kontrolü sağladıklarını açıkladı.
Libya Ordu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, yaptığı yazılı açıklamada, ordu birliklerinin Trablus'un güneyindeki Ayn Zara ve Vadi er-Rebi bölgelerinden Hafter milislerini çıkardığını ve bu bölgelerde tamamen kontrolü sağladıklarını duyurdu.
Yaklaşık bir yıl önce başkente saldırı emri veren darbeci Hafter'e bağlı milisler, son dönemde Libya ordusu karşısında üst üste kayıplar yaşıyor. 
Libya ordusu, Trablus'un güneyindeki geniş bir bölgeyi Hafter milislerinden arındırdıktan sonra dün milislerin işgalindeki stratejik öneme sahip Trablus Uluslarası Havalimanı'nı geri aldıklarını duyurmuştu.

Kaynak: AA

banner53
YORUM EKLE

banner39