Libya Olimpiyat komitesi başkanı kaçırıldı

Libya Olimpiyat komitesi başkanı Nabil Elalem’in Trablus’da kaçırıldığı iddia ediliyor.

Libya Olimpiyat komitesi başkanı kaçırıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Libya Olimpiyat komitesi başkanı Nebil Elalem’in Trablus’da kaçırıldığı iddia ediliyor. Görgü tanıkları, Elalem’in iş arkadaşıyla beraber arabasında bulunduğu sırada silahlı kişilerce durdurulduğunu söyledi.

Libya Olimpiyat komisyonu sözcüsü, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, kişilerin orduca görevlendirildiklerini söylediklerini ve "nazikçe Elalem’in kendileriyle gelmesini istediklerini" aktardı.

BBC'nin haberine göre, Elalem’in nereye götürüldüğü veya zanlıların kimlikleri henüz belirginlik kazanmadı.

Reuters haber ajansına konuşan Libya Spor ve Gençlik Bakanı Fethi Tarbel, “Bu tür hareketleri kınıyoruz. Bunu kim yaptıysa suçlu. Bu olay, bizi devrimden alıp Kaddafi zamanlarına geri götürüyor. [Elalem’in] birisiyle sorunu var mıydı bilmiyorum” dedi.

Libya’nın geçici hükümeti, 2011 yılında Muammer Kaddafi’nin devrilmesinden beri silahlı grupları kontrol altına almakta zorlanıyor.

Direnişçilerden bazıları devrimden sonra silahları bırakmayıp, ülkenin bazı kesimlerinde kendi yaptıkları hapishaneleri işletmekte.

Bu ayın başlarında, eskiden Kaddafi’nin kalelerinden biri olan Beni Velid’in yakınlarında iki gazeteci kaçırılmıştı. Zintan bölgesindeki militanlar da devrik liderin oğlu Seyfülislam Kaddafi'yi rehin tutmakta. Seyfülislam Kaddafi Uluslararası Ceza Mahkemesi’nce aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2012, 12:36
banner53
YORUM EKLE

banner39