banner39

Libya'da DEAŞ'ın yeni yuvası ülkenin batısı

Sirte kentinden kaçan DEAŞ unsurlarının ülkenin batısındaki eğitim kamplarında yeniden toplandığı uyarısında bulunuldu

Afrika 28.12.2016, 17:07 28.12.2016, 17:07
Libya'da DEAŞ'ın yeni yuvası ülkenin batısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya'da DEAŞ'ın Sirte kentinden kaçan unsurlarının ülkenin batısındaki eğitim kamplarında yeniden toplandığı uyarısında bulunuldu.

Trablus merkezli Ulusal Kurtuluş Hükümeti yanlısı polis ve askerlerden oluşan Beni Velid kenti Ortak Güvenlik Odası'nın, Facebook hesabından yayımladığı açıklamada, DEAŞ'ın Sirte kentinden kaçan unsurlarının Beni Velid kenti ve Evlad Buseyf bölgesi arasındaki bazı vadilerde ve El-Harem bölgesinde bulunan eğitim kamplarında yeniden toplandığı belirtildi.

Sirte kentinde DEAŞ üyelerinina karşı yürütülen askeri operasyonların sona ermesinin ardından, bazı militanların Beni Velid'in günedoğusundaki Girze bölgesine sızdığı, önemli şahsiyetlerin kaçması ve yaralıların tedavisi için burada konuşlandığı ifade edildi.

DEAŞ üyelerininn baskı nedeniyle El-Haşa, El-Kabilat, El-Harem ve çeşitli vadilere geri çekildiği, militanların sayısında her gün artış olduğu aktarıldı.

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanı Fayiz es-Sirac, 18 Aralık'ta DEAŞ unsurlarının Sirte'den temizlendiğini ve kentteki askeri operasyonun sonlandırıldığını ifade etmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?