Libya'da isyancı uçakları isyancıları bombaladı

Libya'daki isyancı gruplardan Hafter'e bağlı birliklerin elinde bulunan savaş uçakları, bir başka isyancı grubun mevzilerini bombaladı

Afrika 19.08.2014, 14:29 19.08.2014, 14:35
Libya'da isyancı uçakları isyancıları bombaladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya’nın başkenti Trablus’ta dün meydana gelen şiddetli çatışmaların ardından bu sabah önemli bir gelişme daha yaşandı. Darbe girişiminde bulunan Halife Hafter’e bağlı savaş uçakları Trablus Havaalanını ele geçirmek için savaşan Milislerden birinin mevzilerini bombaladı.

Hafter’in hava kuvvetlerinden sorumlu adamı Sakr el Harusi, "radikal gruplara" karşı mücadele veren Hafter’e bağlı savaş uçaklarının bu sabah erken saatlerde Misrata adlı milislerin mevzilerini bombaladığını doğruladı.

Gece yarısından sonra savaş uçaklarının şehrin üzerinden uçtuğunu ifade eden görgü tanıkları, uçuşların ardından şiddetli patlamaların yaşandığını ifade etti

Bazı haber kaynakları İtalyan savaş uçaklarının Libya’da mücadele veren milislerden bir gruba karşı saldırı düzenlediğini duyurmuştu. Ancak Libya Dışişleri kaynakları söz konusu iddiaları yalanladı.   

Libya’da Keramet adında bir darbe girişiminde bulunan Halife Hafter, yaklaşık bir ay önce Libya’dan kaçmak durumunda kalmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?