banner39

banner35

Libya'da yeni isyan dalgası

Libya'da kendilerini Kaddafi'ye karşı isyanı başlatanlar olarak tanıtan bir grup, başbakanlık önünde eylem yaparak alacaklarının ödenmesini istedi

Afrika 30.01.2012, 15:03 30.01.2012, 15:03
Libya'da yeni isyan dalgası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya'da, 42 yıllık Muammer Kaddafi iktidarına karşı ayaklanmayı başlatan ve kendilerini ''Kaddafi Mağdurları'' olarak niteleyen bir grup Libyalı, alacaklarının ödenmesi için Başbakanlık önünde eylem yaptı.

Alınan bilgiye göre, ülkenin çeşitli kentlerinden başkent Trablus'a gelen ve Başbakanlık binası önünde toplanan grup, bir süre ''Biz Libya için savaştık, şehitler verdik, aylardır paralarımızı alamadık'' şeklinde sloganlar attı.

''Her şeyimizi Libya için verdik, kaybettiklerimizi geri istiyoruz'', ''Paralarımızı vermiyorsanız buradan gidin'' yazılı dövizlerle bina önünde bir süre eylemini sürdüren grup, hep birlikte Libya milli marşını okudu.
Daha sonra, grup adına konuşan Muhammed El Ceber, 42 yıllık Kaddafi iktidarı boyunca hem evlerinin hem de iş yerlerinin ellerinden alındığını belirterek, ''Biz Kaddafi iktidarının devrilmesi için şehitler verdik. Bu uğurda savaştık. Artık bu hükümetin kaybettiklerimizi bize geri vermesini istiyoruz. Başka diktatörler istemiyoruz'' dedi.

Bir süre Başbakanlık önünde bekleyen grup, daha sonra buradan ayrıldı.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?