Mısır İhvanı koalisyon istedi

Mısır Müslüman Kardeşler, hükümeti eleştirdi ve koalisyon istedi

Afrika 21.02.2012, 13:47 21.02.2012, 13:49
Mısır İhvanı koalisyon istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da Halk Meclisi'nde yüzde 46 düzeyinde temsil hakkı elde eden ve ülkenin en büyük siyasi grubu durumunda bulunan Müslüman Kardeşler Örgütü ile örgütün siyasi kolu olan Hürriyet ve Adalet Partisi, Kemal Genzuri hükümetini ekonomi ve güvenlik konularındaki sorunların çözümünde yetersiz kalmakla eleştirerek, koalisyon hükümeti kurulmasını istedi.

Mısır'da yayınlanan bağımsız El Masry El Yovm Gazetesi'nin haberine göre, ekonomi ve güvenlik ile ilgili problemlerin devam ettiğini savunan Müslüman Kardeşler'in liderleri, bu ay içinde yaptıkları açıklamalarda sık sık hükümeti eleştirerek, koalisyon ve milli birlik hükümeti kurulması taleplerini yinelediler.

Müslüman Kardeşler Örgütü'nün siyasi kolu olan Hürriyet ve Adalet Partisi'nin, dünya ve iç meseleleri değerlendirdiği basın açıklamasında, ülkede ekonomi ve güvenlik ile ilgili sorunlar bulunduğu belirtilerek, "Gelecek hükümetlere daha fazla kriz devretme özlemi var" denildi.

Müslüman Kardeşler Örgütü, askeri yönetim tarafından atanan Kemal Genzuri hükümetinin Dünya Bankası'na yapmak istediği kredi alımına ilişkin başvuruya karşı çıkıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?