banner15

Mısır: Saldırı ülkemizden yapılmadı

Mısır bugün İsrail'de otobüslere yapılan saldırıların Mısır topraklarından yapıldığı iddialarını yalanladı

Mısır: Saldırı ülkemizden yapılmadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın Güney Sina Bölge Valisi Halid Fuda, İsrail'in güneyinde iki ayrı otobüse düzenlenen saldırının Mısır topraklarından yapılmadığını söyledi. 

Mısır devlet televizyonu ERTU 1'e konuşan Fuda, İsrail'in güneyinde Mısır sınırına yakın bir bölgede iki ayrı otobüsü hedef alan saldırının, Mısır'a ait Kuzey Sina topraklarından yapılmadığını, bu yöndeki iddiaların tamamının gerçek dışı olduğunu ifade etti. 

İsminin açıklanmaması kaydıyla yarı resmi El Ahram gazetesine konuşan bir askeri yetkili de söz konusu saldırıların Mısır topraklarından yapıldığına ilişkin iddiaları kesin bir dille yalanladı. 

Mısır, geçen hafta Kuzey Sina'daki El Kaide'ye karşı İsrail ile mutabakata vararak bölgeye 2 bin kadar asker ve zırhlı araç yerleştirmişti. 

İsrail Ordu Radyosu, Eylat kentine yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta iki otobüse düzenlenen silahlı saldırıda 14 kişinin yaralandığını duyurmuştu. 

İsrailli savunma yetkililerinin, saldırıların Mısır tarafından gelen bazı kişilerce düzenlendiğini tahmin ettikleri belirtilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 16:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35